მასწავლებლებლმა გარემოსდაცვითი განათლების გამჭოლი სტანდარტი განიხილეს
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის თანამშრომლობით შემუშავებული გარემოსდაცვითი განათლების გამჭოლი ...
16 ნოემბერი 2015
პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ კონსულტანტ-მასწავლებლის, ნესტან მიქაძის ინიციატივით, სოფელ ხარების საჯარო სკოლისა და ადგილობრივი რესურს-ცენტრის მხარდაჭერით, წალკის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების მასწავლებლე ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში მასწავლებელთა მესამე ეროვნული კონფერენცია გაიმართა
14 ნოემბერი 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში მასწავლებლთა მესამე ეროვნული კონფერენცია, სახელწოდებით „საუკეთესო პედაგოგიური პრაქტიკა ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში“ საქართველოს განათლებისა და მეციერების მინისტრის მოადგილემ ლ ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში უსინათლოთა საერთაშორისო დღე აღინიშნა
13 ნოემბერი 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში უსინათლოთა საერთაშორისო დღე აღინიშნა. ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის, ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრსა და აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრსა და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი დაიდო. ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში პროფესიული განათლების მასწავლებელთა მომზადებისა და კარიეული ზრდის რეგულირების დოკუმენტზე იმსჯელეს
09 ნოემბერი 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში პროფესიული განათლების მასწავლებელთა განვითარების თემატური ჯგუფის მორიგი სხდომა გაიმართა, რომელსაც მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წარ ...
სასკოლო ქსელების პროგრამის ფარგლებში გურიის სკოლების ქსელმა საგანმანათლებლო პროექტი განახორციელა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის „სასკოლო ქსელების“ პროგრამის ფარგლებში ქ. ...
უსინათლო და მცირემხედველი პირების მასწავლებლებისთვის თბილისის მეტროპოლიტენში ტრენინგი ჩატარდა
07 ნოემბერი 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა უსინათლო და მცირემხედველი პირების მასწავლებლებისთვის პროექტის „ინკლუზიური განათლების დანერგვა პროფესიული განათლებისა და გადამზადების სისტემაში“ ფარგლებში საზოგადოებრივ ტრანსპორტსა და აეროპორ ...
ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენელი მასწავლებლებისთვის თვითშეფასების კითხვარი ითარგმნა
06 ნოემბერი 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მასწავლებლის თვითშეფასების კითხვარი აზერბაიჯანულ, რუსულ და სომხურ ენებზე თარგმნა. ...
05 ნოემბერი 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საქართველოს მასშტაბით პროფესიული განათლების მასწავლებლებისთვის ტრენინგი „ინდივიდუალური ...

Memorandum signed between the National Center for Teacher Professional Development and the Ministry of Education, Culture and Sports of Adjara
13 November 2015
A memorandum was signed between the National Center for Teacher Professional Development and the Ministry of Education, Culture and Sports of Adjara . TPDC will give the Ministry of Ed ...
Vocational Teachers’ Training and Career Advancement Document discussed at the National Center for Teacher Professional Development
09 November 2015
Vocational Teachers’ Professional Development Group meeting was held at the National Center for Teacher Professional Development, attended by TPDC staff members and international experts. ...
A Project supported by the Guria School Network within the “School Network” program
Guria N1,N2, N3 N 4 and village Laitauri Schools organized a joint educational program for students “Chasing Queen Tamar’s Frescos” within the TPDC “School Network” program. The studen ...
A Training held in the Tbilisi Metro Station for Blind and Visually Impaired Student Teachers
07 November 2015
National Center for Teacher Professional Development offered trainings on“Mobility and Orientation in Space for Blind and Visually Impaired Student Teachers” within the “Implementing Inclusive Education in Professional Education“ project. The tr ...
Self-Evaluation Questionnaire Translated for the Representatives of Ethnic Minorities
06 November 2015
National Center for Teacher Professional Development translated the Self-Evaluation Questionnaire in Russian, Azerbaijani and Armenian Languages. The questionnaire was translated within the “Ethnic Minority Teachers’ Professional Development and ...
05 November 2015
National Center for Teacher Professional Developmentfinished trainings “ Individual Approaches to the Special Needs Vocational Education Students and Vocational Testing” for vocational education teachers. The trainings had been attended by 332 te ...
National Center for Teacher Professional Development Launches Trainings for School Networks
National Center for Teacher Professional Developmentlaunched the second set of trainings for teachers involved in the “School Network” program. The trainings will last for a month and will cover the issues of effective teaching environment, organ ...
National Center for Teacher Professional Development Announces Contest for Teacher Assistants within the Program “ Georgian Language for Future Success”
04 November 2015
National Center for Teacher Professional Development announced a contest for Georgian Language Teachers Assistants-50 vacancies; Histo ...
National Center for Teacher Professional Development Launches Trainings for Facilitators
02 November 2015
National Center for Teacher Professional Developmentlaunched trainings for facilitators, observed by TPDC Director -Giorgi Machabeli and Expert-Consultant-Manana Ratiani . The training course ...
Georgian Teachers Participate in the Conference dedicated to the 10-th Anniversary of eTwinning Program
29 October 2015
Conference dedicated to the 10-th Anniversary of eTwinning was held in Brussels. eTwinning program coordinator and two teachers registered in the program- Ketevan Kobakhidze and Dimiri ...