მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში მასწავლებელთა მესამე ეროვნული კონფერენცია გაიმართა
სიახლეების არქივი14 ნოემბერი , 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში მასწავლებლთა მესამე ეროვნული კონფერენცია, სახელწოდებით „საუკეთესო პედაგოგიური პრაქტიკა ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში“ საქართველოს განათლებისა და მეციერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა გახსნეს. მასწავლებელთა მესამე ეროვნულ კონფერენციას საჯარო და კერძო სკოლების 150-მდე მასწავლებელი ესწრებოდა.
კონფერენციაზე მოხსენებები სხვადასხვა საგნის 64-მა მასწავლებელმა წაიკითხა. მომხსენებლებმა კოლეგებს მათ მიერ მომზადებული თემები წარუდგინეს, მათ შორის არაფორმალური განთლება სამოქალაქო კომპეტენციის ამაღლებისთვის; კითხვის სწავლება დიფერენცირებული მიდგომით; საგაკვეთილო პროცესში მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლება; აუტისტური სპექტრის მქონე მოსწავლეებთან მუშაობა; ომი და ადამიანური ღირებულებები; ატმოსფეროს ეკოლოგია; ასევე, საგნის სწავლების სხვადასხვა მეთოდები შესთავაზეს.
კონფერენციაზე ცენტრის თანამშრომლებმა წარმოადგინეს თემები  დემოკრატიული კულტურის კომპეტენციების,  განათლებაში მედიაწიგნიერების მნიშვნელობის, ინკლუზიური განათლებისა და უწყვეტი პროფესიული განვითარების შესახებ.
კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად კონკურსი მიმდინარე წლის ოტრომბერში გამოცხადდა. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის საგნობრივმა კონსულტანტებმა შემოსული 200-მდე განაცხადიდან 52 საუკეთესო მოხსენება შეარჩიეს.

The Third Teacher Regional Conference Organized at the National Center for Teacher Professional Development
News ArchiveNovember 14, 2015
The Third Teacher Regional Conference “The Best Teacher Practice at Schools” was organized at the National Center for Teacher Professional Development. The conference was opened by Giorgi Machebeli-Director, National Center for Teacher Professional Development and Lia Gigauri- Deputy Minister, Ministry of Education and Science in Georgia. 150 public and private school principals attended the event.
64 various subject teachers presented papers at the conference. The paper subjects varied from : Non-formal education for enhancing civil competencies; Teaching reading based on individual approach, boosting student motivation, and working with students with autism, war and human values, ecology of atmosphere, various subject teaching methods
The TPDC representatives presented papers on: Democratic cultural competencies; Importance of education in media-literacy; Inclusive education and continuous professional development.
The contest for conference participation was announced in October, 2015. TPDC subject consultants selected 52 best papers out of 200 submitted papers.