ქართული ენის დისტანციური საპილოტე სკოლის მასწავლებლებისათვის სემინარები დაიწყო
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროექტის "ქართული ენის დისტანციური საპილოტე კურსი" ფარგლებში ქართული ენის დისტანციურ ...
24 ნოემბერი 2016
„არაქართულენოვანი სკოლების მასწავლებლების პროფესიული განვითარების პროგრამის” ფარგლებში, ...
პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ მონაწილე მასწავლებლის ორგანიზებით, წალკაში სემინარი გაიმართა
22 ნოემბერი 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ მონაწილის, ნესტან მიქაძის ორგანიზებით, წალკის საგანმანათლებლო რესურსცენტრში მასწავლებლებისთვის სემინარი გაიმართა. ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების კონფერენციის მონაწილეები დაჯილდოვდნენ
21 ნოემბერი 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ორგანიზებული საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების კონფერენციის მონაწილეები კონფერენციის პარტნიორი ორგანიზაციებისგან სხვადასხვა ნომინაციაში დაჯილდოვდნენ. ...
კვალიფიციური მასწავლებლების მომზადების ხელშეწყობის მიზნით, უნივერსიტეტებს, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრს, საქართველოს დაწყებითი განათლების პროექტს შორის მემორანდუმი გაფორმდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საქართველოს დაწყებითი განათლების პროექტთან და უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან სამმხრივი ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა. ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა განათლების მკვლევარებისთვის პირველი ქართული რეფერირებადი ჟურნალი შექმნა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა განათლების მკვლევარებისთვის პირველი ქართული რეფერირებადი ელექტრონული ჟურნალი „განათლების მეცნიერება“ შექმნა. ცენტრის მიზანია, ახალი გ ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების კონფერენცია გაიხსნა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით, ტექნოპარკში, საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების მესამე კონფერენცია გაიხსნა. კონფერენცია განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარები ...
პროგრამას „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ მოხალისე მასწავლებლების ახალი ნაკადი შეუერთდა
12 ნოემბერი 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამას „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ მოხალისე მასწავლებლების ახალი ნაკადი შეუერთდა. მიმდინარე წელს, პროგრამას, ...
კონკურსი ქართული ენის დისტანციური საპილოტე სკოლის მასწავლებლებისათვის
09 ნოემბერი 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი ქართული ენის დისტა ...
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლობა ათენში მიმდინარე eTwinning-ის კონფერენციას დაესწრო
07 ნოემბერი 2016
ათენში, eTwinning-ის ყოვეწლიური კონფერენცია - „eTwinning-ი და ციფრული მოქალაქეობა“ გაიხსნა, რომელშიც საქართველო ...

"Teach for Georgia" participant teachers organize a seminar in Tsalka
Organized by Nestan Mikadze, the participant of the project "Teach for Georgia" offered by National Center for Teacher Professional Development, a teacher seminar was held in the Teacher Resource Center in Tsalka. ...
21 November 2016
The participants of the Educational Technology Conference organized by National Center for Teacher Professional Development have been awarded in various nominations by the conference partner organizations. Overall, 23 participant teachers of the ...
Memorandum signed between universities, National Center for Teacher Professional Development and Georgian Primary Education Project to facilitate preparation of qualified teachers
National Center for Teacher Professional Development has signed a tripartite Memorandum of Understanding with the Georgian Primary Education Project and the higher education institutions. The purpose of the memo ...
National Center for Teacher Professional Development designs first Georgian peer-reviewed journal for educational researchers
National Center for Teacher Professional Development has designed the first peer-reviewed journal for educational researchers "Science of Education". The Center, by creating a ...
National Center for Teacher Professional Development organizes Educational Technology Conference
The technology park hosted the third Educational Technology Conference organized by National Center for Teacher Professional Development. The conference was opened by Alexander Jejelava, Minister of Education and Science of Georgia and George Mach ...
New group of volunteer teachers joins program "Teach and Learn with Georgia"
12 November 2016
National Center for Teacher Professional Development program "Teach and Learn with Georgia" has been joined by a new group of volunteer teachers. This year, the program, in addition to English and Chinese language volunteer teachers, has ...
09 November 2016
National Center for Teacher Professional Development has announced a competition for Georgian language distance pilot school teachers. The Center, within the Information and Communicati ...
National Center for Teacher Professional Development representatives attend eTwinning Conference in Athens
07 November 2016
Athens hosted the annual eTwinning conference - "eTwinning and Digital Citizenship" in which George Machabeli, the Director of the Teacher Development Center, Khatia Matkava, the Program Coordinator in Georgia and the teachers involved i ...
Trainings to be offered to primary class teachers
04 November 2016
National Center for Teacher Professional Development has announced the registration for primary class teacher trainings. ...
National Center for Teacher Professional Development starts civic education teacher trainings on bullying issues
For civic education teachers, National Center for Teacher Professional Development launches important trainings. If the subject teachers having any status register for the trainings, they will be provided with the comprehensive training on bullying ...