სიახლეების არქივი22 თებერვალი , 2017
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი eTwinning-ის პორტალზე მასწავლებელთა რეგისტრაციას იწყებს. პროგრამას „სკოლის მასწავლებელთა ონლაინ სისტემაში ჩართვა და დამეგობრება ევროპის ქვეყნების მასწავლებლებთან“ (eTwinning Plus) ცენტრი 2013 წლიდან ახორციელებს, რომლის მიზანია ქართველი და ევროპელი მასწავლებლების დამეგობრება, კომუნიკაცია და გამოცდილების გაზიარება. Etwinning-ის ფარგლებში ქართველი მასწავლებლები თანამშრომლობენ ევროპელ კოლეგებთან, რათა ერთობლივად დაგეგმონ საგანმანათლებლო პროექტები.
პროგრამა მასწავლებლებს საშუალებას აძლევს ჩაერთონ ევროპის მასშტაბით ყველაზე ცოცხალ და საინტერესო საგანმანათლებლო ქსელში. eTwinningPlus პორტალი: https://www.etwinning.net/en/pub/index.htm მთავარი სამუშაო სივრცეა, რომელიც დარეგისტრირებულ მასწავლებლებს პარტნიორების მოსაძიებლად, სასურველი პროექტების შესარჩევად და მასში მონაწილეობის მისაღებად მრავალფეროვან ინსტრუმენტებსა და სერვისებს სთავაზობს.
2017 წლიდან ქართველ მასწავლებლებს საშუალება ეძლევათ eTwinning-ის პორტალზე განახორციელონ პროექტები ქართველ პარტნიორებთან ერთად ქართულ ენაზე (აუცილებელი პირობაა, რომ პარტნიორი მასწავლებლები იყვნენ საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან).
პროექტის სპეციფიკიდან გამომდინარე, პრიორიტეტად რჩება ევროპული პროექტები, განხორციელებული ევროპელ პარტნიორებთან ერთად. მასწავლებლები რომლებიც განახორციელებენ ევროპულ პროექტებს ექნებათ შესაძლებლობა ჩაერთნონ პროგრამის ფარგლებში გამოცხადებულ სხვადასხვა ღონისძიებებსა თუ კონკურსებში, მოიპოვონ საერთაშორისო აღიარება, მიიღონ ევროპული ხარისხის ნიშანი და მონაწილეობა მიიღონ საერთაშორისო სემინარებსა და კონფერენციებში. ხოლო ეროვნული პროექტების(ქართულ ენაზე) განხორციელებისას მასწავლებლები მიიღებენ მხოლოდ ეროვნულ ხარისხის ნიშანს. სქემის ფარგლებში კრედიტქულის მინიჭება მოხდება ორივე შემთხვევაში.

Teacher registration on eTwinning portal is open
TPDC is starting teacher registration for eTwinning portal. The program “School Teacher Online System Involvement and Collaboration with the European Countries” (eTwinning Plus) has been carried out by the Center since 2013 which aims at networking, communication and experience exchange between Georgian and European teachers. Within the framework of the Etwinning program, Georgian teachers collaborate with their European counterparts to jointly plan educational projects.
The program enables teachers to join the most vibrant and exciting educational network across Europe. eTwinningPlus Portal https://www.etwinning.net/en/pub/index.htmis the main working environment that offers registered teachers a variety of instruments and services to find partners, and choose and participate in desired projects.
In 2017, Georgian teachers will have the opportunity to carry out projects on eTwinning portal with Georgian partners in Georgian language (partner teachers are to be from different regions of Georgia).
Due to the project specifics, European projects carried out with European partners are considered as priority. Those teachers who will carry out European projects will be allowed to take part in a range of activities and competitions announced under the program, gain international recognition, obtain European Quality mark and participate in a range of international workshops and conferences. As for national projects (in Georgian language) teachers will receive National Quality Mark only. The credit points will be awarded in both cases according to the scheme.
Those who wish to participate please fill out the registration form or send curriculum vitae (CV) and project plan (in English or Georgian languages according to the Annex N1) to the e-mail address below: etwinningplusgeo@tpdc.ge between March 1 and March 10.