მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა სპორტის მასწავლებლებისთვის ახალი სატრენინგო პროგრამა აამოქმედა
სიახლეების არქივი11 ნოემბერი , 2017
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა, თანამედროვე საქართველოს ზოგადი განათლების ისტორიაში პირველად, სპორტის მასწავლებლების გადამზადება დაიწყო.
ტრენინგ-მოდულს, რომელიც უწყებათაშორისი ჯგუფის მიერ საგანგებოდ შემუშავდა, საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი ახორციელებს.
ტრენინგებზე სპორტის მასწავლებლები თეორიულ ცოდნის განახლებასთან ერთად, პრაქტიკულ აქტივობებსაც გადიან. სატრენინგო კურსში სხვადასხვა საკითხებთან ერთად ადგილი ეთმობა ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციის ხელშეწყობას.
ტრენინგების მიმდინარეობას დღეს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი და ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი ჯემალ ძაგანია გაეცნენ.

News ArchiveNovember 11, 2017
The National Center for Teacher Professional Development, for the first time in the history of general education of contemporary Georgia, has launched trainings for sports teachers.
The training-module, developed by the Inter-Agency Group, is implemented by the Georgian Physical Education and Sport State Teaching University.
During the training, sports teachers are trained to improve the theoretical knowledge and are also involved in practical activities. In addition to various issues included in the training course, a great emphasis is made on promoting healthy lifestyle.
Giorgi Machabeli, Director of the National Center for Teacher Professional Development, and Jemal Dzagania, Rector of Physical Education and Sport State Teaching University, got acquainted with the progress of the training course.