მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი საგნობრივი ტრენინგების მიმდინარეობას ქუთაისში გაეცნო
სიახლეების არქივი16 ივნისი , 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი, გიორგი მაჩაბელი ქუთაისის N23 საჯარო სკოლას ეწვია და საგნობრივი ტრენინგების მიმდინარეობას გაეცნო. ტრენინგს ამჟამად ის პრაქტიკოსი მასწავლებლები გადიან, რომლებიც ზაფხულში საგნის გამოცდის ჩაბარებას გეგმავენ. ტრენინგები საქართველოს მასშტაბით, ქალაქებისა და მუნიციპალიტეტების საჯარო სკოლებში მიმდინარეობს.
სატრენინგო პროგრამა პრაქტიკოსი პედაგოგების საგნობრივი ცოდნის აქტივაციის, საგნობრივი მეთოდიკის ასპექტების შესწავლისა და ზოგადი პროფესიულ უნარების განვითარების მიზნით ხორციელდება. ტრენინგის მიმდინარეობისას მასწავლებლებს ასევე შესაძლებლობა ეძლევათ, გაეცნონ საგნის გამოცდის მოთხოვნებს და დაადგინონ საკუთარი ძლიერი და სუსტი მხარეები, რათა უკეთ დაგეგმონ გამოცდებისათვის მზადების პროცესი.

Director of National Center for Teacher Professional Development becomes acquainted with school subject training process in Kutaisi
News ArchiveJune 16, 2016
George Machabeli, the Director of TPDC, visited Kutaisi N23 public school and got acquainted with the school subject training process. Currently, the training is provided for those practicing teachers who are planning to take any subject examination in the summer. The training sessions are held across the country, in public schools of the cities and municipalities of Georgia.
The training program is being carried out to enhance practicing teachers' subject knowledge, provide school subject methodology aspects and develop general professional skills of teachers. The training also provides the opportunity for teachers to learn about school subject test requirements and identify their strengths and weaknesses in order to better plan the process of preparing for the exams.