შეხვედრა პროფესიული განათლების განვითარებაზე
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში პროფესიული სასწავლებლების მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების საკითხებთან დაკავშირებით სპეციალური შეხვედრა გაიმართა. ღონისძიებაზე რამდენიმე ძირითადი მიმართულება განიხილეს:
პროფესიული განათლების მენტორ-მასწავლებლების მომზადება და მათი როლი;
მოდულური საგანამანათლებლო პროგრამების დანერგვის პროცესი;
E-Learning-ი პროფესიულ განათლებაში;
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და პარტნიორი ორგანიზაციების გეგმები კოლეჯების მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების მიმართულებით.
ღონისძიებას განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფესიული განათლების დეპარტამენტის, განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის, სახელმწიფო და კერძო პროფესიული კოლეჯების ადმინისტრაციების წარმომადგენლები,  GIZ-ის კურსის ფარგლებში მომზადებული მენტორ-მასწავლებლები და ელექტრონული სწავლების სპეციალისტები ესწრებოდნენ.

Meeting Held on the Development of Vocational Education
National Center for Teachers’ Professional Development held a meeting on the professional development of teachers of vocational education. During the meeting several issues were discussed:
·         The role and training of mentor-teachers of vocational education;
·         Implementation process of modular educational programs;
·         E-learning in professional education;
·         The plans of National Center for Professional Development and partner organizations aiming at professional development of college teachers.
The meeting was attended by the representatives of department of vocational education under the Ministry of Science and Education, National Center for Educational Quality Enhancement, members of public and private vocational college administration, GIZ-trained mentor-teachers and E-learning specialists.