კერძო კოლეჯების ასოციაცისთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში, პროფესიული განათლების მასწავლებელთა და დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროგრამის ფარგლებში, საქართველოს კერძო კოლეჯების ასოციაციასთან შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი, პროგრამის მენეჯერი ნინო ელბაქიძე, კერძო კოლეჯების ასოციაციის პრეზიდენტი გიორგი ბერაია და ვიცეპრეზიდენტი მაია ჩიხლაძე.
ასოციაციამ ცენტრთან თანამშრომლობის სურვილი და კერძო კოლეჯების მასწავლებელთა ტრენინგებში ჩართვის მზაობა გამოთქვა. აღნიშნული საჭიროება, მათივე თქმით, დუალური პროფესიული განათლების დანერგვის პროცესიდან გამომდინარეობს, რადგან დუალურ განათლებაში გადამწყვეტი ფაქტორი სწორედ პედაგოგების პროფესიონალიზმი და პროფესიული განვითარებისკენ სწრაფვაა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი თანამშრომლობის შემდგომი ნაბიჯების დაგეგმვისთვის მუშაობას აგრძელებს.

A working meeting held with the Association of Private Colleges
The National Center for Teacher Professional Development hosted a working meeting with the Association of Private Colleges of Georgia within the framework of the VET Teachers and Directors Professional Development Program.
The meeting was attended by Giorgi Machabeli, TPDC Director, Nino Elbakidze, the Program Manager, Giorgi Beraia, President of the Association of Private Colleges of Georgia and Maia Chikhladze, Vice-President.
The Association expressed willingness to cooperate with the Center and to involve teachers of private colleges in trainings. According to them this necessity has derived from the process of introduction of dual vocational education, as the decisive factor in dual education is the professionalism of teachers and the pursuit for professional development.
The National Center for Teacher Professional Development continues to work on planning further steps.