უცხოელი მოხალისე და ადგილობრივი მასწავლებლების ორგანიზებით „მხიარული სტარტები“ გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის - „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ მოხალისე და ადგილობრივი მასწავლებლების ინიციატივითა და ორგანიზებით, რუსთავის N7 საჯარო სკოლაში ინგლისური ენის თამაშით სწავლების მიზნით „მხიარული სტარტები“ გაიმართა.
მე-5 და მე-6 კლასის მოსწავლეებმა ინგლისური ენის ცოდნის დემონსტრირება სხვადასხვა ტიპის სპორტული აქტივობებით მოახდინეს. მოსწავლეები ერთმანეთს ეჯიბრებოდნენ როგორც ინდივიდუალურად, ისე წყვილებში.
აღსანიშნავია, რომ კონკურსში ჩართულნი იყვნენ მშობლებიც. შეჯიბრების დასასრულს გამარჯვებულ გუნდს გარდამავალი თასი გადაეცა, ხოლო მეორე ადგილზე გასული გუნდი მოხალისე მასწავლებელმა სამახსოვრო საჩუქრებით დააჯილდოვა.
პროგრამა „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ 2011 წლიდან ხორციელდება. მისი მიზანია ხელი შეეწყოს სკოლის მოსწავლეებში, მასწავლებლებსა და ადგილობრივ თემში სხვადასხვა უცხოური ენის ცოდნის დონის ამაღლებას და სოციალურ-კულტურული ღირებულებების ურთიერთგაცვლის პროცესს.

„Funny Starts” organized by Foreign Volunteer and Local Teachers
Within the framework of the program of National Center for Teacher Professional Development “Teach and Learn with Georgia”, the volunteer and local teachers initiated and organized “Funny Starts” in Rustavi N7 public school for promoting teaching English through games.
5 and 6 grade students demonstrated English language competence through variety of sport activities. The students competed in groups as well as individually.
It should be noted that parents also were involved in the competition. At the end of the competition the winner team was awarded with a transitional cup, and the second place winner team received memorable prizes from the volunteer teachers.
The program “Teach and Learn with Georgia” has been implemented since 2011. It aims to enhance foreign language knowledge among school students, teachers and local communities and exchange intercultural values.