მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საგნობრივ ტრენინგებზე რეგისტრაცია დაიწყო
ასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი საგნობრივ ტრენინგებზე რეგისტრაციას იწყებს. ტრენინგები განკუთვნილია მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემაში პრაქტიკოს მასწავლებლად განაწილებული პედაგოგებისთვის, რომლებიც რეგისტრირებულები არიან საგნის გამოცდაზე.
სატრენინგო პროგრამა ხელს შეუწყობს პრაქტიკოსი პედაგოგების საგნობრივი ცოდნის აქტივაციას, საგნობრივი მეთოდიკის ასპექტების და ზოგადი პროფესიულ უნარების განვითარებას. ტრენინგის მიმდინარეობისას მასწავლებლებს საშუალება ექნებათ გაეცნონ საგნის გამოცდის მოთხოვნებს და დაადგინონ საკუთარი ძლიერი და სუსტი მხარეები, რათა უკეთ დაგეგმონ გამოცდებისათვის მზადების პროცესი.
ტრენინგის გავლა უფასოა საჯარო სკოლის მოქმედი მასწავლებლებისთვის, ასევე იმ კერძო სკოლების პედაგოგებისთვის, რომლებიც ჩართულნი არიან მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემაში. მუსიკის, სპორტისა და ხელოვნების საგნობრივ ტრენინგებზე რეგისტრაცია უახლოეს პერიოდში გამოცხადდება.

Teacher Professional Development Center has started Registration for Subject Trainings
The Teacher Professional Development Center starts registration for subject trainings. The training is designed for in- service teachers distributed within the Teacher induction, professional development and career advancement scheme who have been registered for the subject exam.
The training program will help in-service teachers activate subject knowledge, develop the subject methodology aspects and general professional skills. During the training teachers will be able to get familiar with the subject exam requirements and identify their strengths and weaknesses in order to better plan the process of preparing for the exams.
The training is free for public school in-service teachers, as well as for those private school teachers, who are involved in Teacher induction, professional development and career advancement scheme. Registration for music, sports and art trainings will be announced in the near future.