მედია-სემინარი განთლების აქტუალურ საკითხებზე
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო“ -ს ორგანიზებით ყვარელში, იუსტიციის სასწავლო ცენტრის სასტუმრო კომპლექსში მედიისთვის სემინარი გაიმართა.
სემინარში განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი, „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველო“-ს დირექტორი ბიზნესთან, საზოგადოებასთან და მთავრობასთან ურთიერთობის დარგში გიორგი კოპალეიშვილი, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მოადგილეები - ირინა აბულაძე და დავით ხვედელიძე, ასევე ცენტრის სხვა წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
სემინარზე ჟურნალისტებმა ინფორმაცია მიიღეს ზოგადი განათლების აქტუალური საკითხების, ცენტრის საქმიანობისა და სტრატეგიული მიმართულებების, მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემის, ასევე ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მეორე კომპაქტისა და მასში შემავალი პროექტების შესახებ როგორც ზოგადი, ისე უმაღლესი და პროფესიული განათლების მიმართულებით.
მედია-სემინარზე პრეზენტაციით წარსდგა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური, რომელმაც ზოგადი განათლების მიმართულებით განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებსა და პროგრამებზე ისაუბრა. ღონისძიებაში ტელე-რადიო, ბეჭდური და ონლაინ-მედიის 20 ჟურნალისტი მონაწილეობდა.

Media Seminar on Education Issues
A joint media seminar was organized by the National Center for Teacher Professional Development and Millennium Challenge Account- Georgia in Training Center for Justice Hotel complex, Kvareli.
The seminar was attended by : Deputy Minister, Lia Gigauri, National Center for Teacher Professional Development Director- Giorgi Machabeli and Deputy Directors- Irina Abuladze and David Khvadelidze, other TPDC representatives, MCA Executive Director in Business and PR-Giorgi Kopaleishvili.
Journalists retrieved information about the current education issues, “The Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme”, Millennium Challenge Corporation 2-nd compact and its projects related to general, high and vocational education.
Deputy Minister- Lia Gigauri talked about the fulfilled and planned projects and pragmas in education during her presentation. 20 Television and Radio, print and digital media journalists participated in the event.