დამწყებ მასწავლებელთა მხარდაჭერის პროგრამაში ჩართული მასწავლებლებთან საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვთარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილე ირინა აბულაძე და დამწყებ მასწავლებელთა მხარდაჭერის პროგრამის მენეჯერი ნათია ჩხენკელი დამწყებ მასწავლებელთა პროგრამაში ჩართულ მასწავლებლებს შეხვდნენ.
შეხვედრის მიზანი იყო დამწყები მასწავლებლებისთვის პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილი მხარდამჭერი ღონისძიებების, დამწყები მასწავლებლების პროფესიული განვითარების საჭიროებათა კვლევის შედეგებისა და მასწავლებელთა საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემას გაცნობა.
დამწყებ მასწავლებელთა მხარდაჭერის პროგრამა მიმდინარე წელს ამოქმედდა და მიზნად ისახავს 2 წლამდე სტაჟის მქონე, ახალბედა მასწავლებლების ხელშეწყობას ტრენინგების, სემინარების, ვორქშოფებისა და ინდივიდუალური კონსულტაციების განხორციელების გზით.

Meeting with Initial Teacher Support Program
Irina Abuladze-Deputy Director and Natia Chkhenkeli- “Initial Teacher Support Program” Manager- National Center for Teacher Professional Development met with teachers involved in the ‘’Initial Teacher Support” Program.
The meeting covered issues like: planned events within the “Initial Teacher Support Program”, research results on Initial Teacher professional needs and “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme”.
“Initial Teacher Support Program” was launched this year. The Program aims at supporting teacher inductees, with up to 2 years tenure, via trainings, seminars, workshops and individual consultations.