მასწავლებლის სახლში ახალ სქემაზე იმსჯელეს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი თბილისის საჯარო სკოლების მასწავლებლებს შეხვდა და მათ მასწავლებლის პროფესიაში შესვლის, განვითარებისა და კარიერის დაგეგმვის ახალ სისტემა გააცნო.
ლია გიგაურმა მასწვლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლებთან ერთად, დეტალურად ისაუბრა ახალი სქემის მიზნებზე და მნიშვნელოვან სიახლეებზე.
მინისტრის მოადგილის განცხადებით, ახალი სქემა უზრუნველყოფს მასწავლებელთა უწყვეტ პროფესიულ განვითარებას - მხოლოდ მაღალკვალიფიციური, მოტივირებული მასწავლებლების საშუალებითა და სწავლების ახალი მიდგომების დანერგვით არის შესაძლებელი საუკეთესო საგანმანათლებლო შედეგების მიღწევა, რაც მოსწავლეებს წარმატებისა და თვითრეალიზებისთვის საჭირო ცოდნას, უნარებსა და ღირებულებებს ჩამოუყალიბებს. მნიშვნელოვანია, რომ ახალი სქემის ფარგლებში, მასწავლებლის სახელფასო ზრდა დამოკიდებული იქნება მასწავლებლის მიღწევებზე, რაც მნიშვნელოვნად გაზრდის მათ მოტივაციას.
შეხვედრის ფარგლებში, ლია გიგაურმა  და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წამომადგენლებმა პედაგოგთა ყველა შეკითხვას უპასუხეს.

New Scheme Discussed at Teacher's House
Deputy Minister of the Ministry of Science and Education Lia Gigauri and the head of The National Center for Teachers’ Professional Development Giorgi Nachabeli held a meeting with Tbilisi Public School teachers. During the meeting teachers got familiarized with the new system of entering profession, development and career planning.
Lia Gigauri alongside with the representatives of the Center provided teachers with the detailed information and introduced purposes and important novelties of the scheme.
According to the deputy minister, the new scheme provides teachers’ continuing professional development. She noted, that only highly qualified, motivated teachers who use new approaches are capable to reach best education results. In accordance with the deputy minister, above mentioned issues will bring necessary knowledge, skills and values to the pupils. It’s also worth noting, that teachers’ progress will reflect on the salary they get influencing their motivation.