კონფერენცია საჯარო სკოლის დირექტორის სტანდარტზე
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით სკოლის დირექტორის სტანდარტზე კონფერენცია ჩაატარა. კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ სკოლის დირექტორები, საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, მენტორ მასწავლებლები, უნივერსიტეტის წარმომადგენელები და განათლების სპეციალისტები.
კონფერენციის ფარგლებში შემუშავებული იქნა რეკომენდაციები შემდეგი მიმართულებებით:
· საჯარო სკოლის დირექტორის სტანდარტის შინაარსი;
· საჯარო სკოლის დირექტორის სტანდარტის იმპლემენტაცია;
· საჯაროს სკოლის დირექტორის განვითარება და კარიერული წინსვლა.
კონფერენციის ფარგლებში შემუშავებული რეკომენდაციები გამოყენებული იქნება სტანდარტის საბოლოო ვერსიის და კარიერული ზრდის დოკუმენტის შემუშავებისათვის.
სკოლის დირექტორების მომზადებასა და განვითარებას განსაკუთრებული როლი ენიჭება ზოგადი განათლების განვითარებისა და ბავშვზე ორიენტირებული სასწავლო პროცესის წარმატებულად ფუნქციონირებისათვის.

Conference Conducted on School Principal Standard
A conference dedicated to school principal standard was conducted in Teachers’ Professional Development Center. School principals, members of international organizations, mentor teachers, university representatives and education specialists participated in the event.
In the scope of the conference several recommendations have been worked out:
·         The Essence of public school principal standard;
·         Implementation of public school principal’s standard;
·         Development of school principals and career growth;
The recommendations which have been worked out during the conference will play a vital role in the process of forming the final version of the document concerning the principals’ standards and career growth.
It’s worth noting, that school principals’ preparation and professional development is of a primary importance in pupil-orianted teaching processs.