მენტორობის კანდიდატთა შესარჩევი კონკურსი დაიწყო
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი 8 ოქტომბრიდან 18 ოქტომბრის ჩათვლით მენტორობის კანდიდატთა შესარჩევ კონკურსს აცხადებს. განცხადება ამის შესახებ ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა სპეციალურ ბრიფინგზე გააკეთა.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ იმ სერტიფიცირებულ მასწავლებლებს, რომლებსაც პედაგოგიური მუშაობის არანაკლებ სამწლიანი გამოცდილება გააჩნიათ და ასწავლიან საჯარო ან კერძო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში. შერჩეულ მენტორ-მასწავლებლებს სახელფასო დანამატის სახით თვეში 180 ლარი გადაეცემათ.
კონკურსი ორ ეტაპად ხორცილდება, პიველ ეტაპზე მიიღება მენტორობის კანდიდატთა ელექტრონული განაცხადი სამოტივაციო წერილთან ერთად, ხოლო მეორე ეტაპზე ხდება მენტორობის კანდიდატთა მიერ გაკვეთილის გეგმის პრეზენტაცია და გასაუბრება.
2013 -2014 სასწავლო წელს, მასწავლებლობის მაძიებლობის სახელმწიფო პროგრამა განხორცილდება თბილისის, გორის, მცხეთა, რუსთავი, ახალციხე, თელავი, ქუთაისი, ზუგდიდი, ოზურგეთი, ფოთი, ბათუმი საჯარო და კერჯო სკოლებში.
მასწავლებლობის მაძიებლობის მხარდაჭერის სახელმწიფო პროგრამის მიზანია ხელი შეუწყოს მაძიებლებს-დამწყებ მასწავლებელს პრაქტიკული პედაგოგიური უნარების მიღებაში, საგნობრივი ცოდნის გაღრმავებასა და სასკოლო გარემოსთან ადაპტაციაში.

Contest for Mentor Teachers Announced
Teachers’ Professional Development Center announces a contest for mentor candidates from 8th to 18th of October. The head of the Center Gia Mamulashvili spoke on the topic on the special briefing.
The contest is open for the certified teachers who have at least 3-year experience in teaching at public or private education institution. The selected candidates will get surpluses of 180 GEL to the salaries.
The contest will be conducted in two stages. On the first stage, teachers fill in the e-application form and attach their motivation letters. The second stage envisages a lesson plan presentation and an interview.
In 2013-2014 academic year teachers’ state program for inductee teachers will be implemented in Tbilisi, Gori, Mtskheta, Rustavi, akhaltsikhe, Telavi, Qutaisi, Zugdidi, Ozurgeti Poti, Batumi public and private schools.
Inductee support state program aims at encouraging teachers to acquire practical pedagogical skills, enhance their professional knowledge and helps them adapt with school environment.