მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საწარმოში ჩატარებული ტრენინგების შედეგები შეაჯამა
სიახლეების არქივი14 დეკემბერი , 2017
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საწარმოში ჩატარებული ტრენინგების შედეგები შეაჯამა. პროფესიული განათლების მასწავლებელთა და დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროგრამის თანამშრომლებმა და ტრენერ-ფასილიტატორებმა საწარმოებში განხორციელებული ტრენინგების შედეგებზე იმსჯელეს.
ტრენინგები მიმდინარე წელს პროფესიული განათლების მასწავლებლებმა შემდეგ მოდულურ მიმართულებებზე გაიარეს: ბუღალტრული აღრიცხვა, საოფისე საქმისა და ღონისძიებების ორგანიზება, საფინანსო სერვისები, ბაგა-ბაღის აღმზრდელი პედაგოგი, ბეჭდური და ონლაინ გამოცემების რეპორტიორი, მეფუტკრე, სახვითი ხელოვნება, ფოტოგრაფია და აუდიო-ვიზუალური ხელოვნება. ტრენინგებში ჩართული იყო 28 კერძო და სახელმწიფო პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულების 85 მასწავლებელი. თითოეული მოდული შერჩეულია 2017 წლის პროფესიული განათლების პრიორიტეტების გათვალისწინებით.
საწარმოში ტრენინგების მიმართულებით პროფესიული განათლების მასწავლებელთა და დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროგრამის 2018 წლის სამოქმედო გეგმაც მიღებულ გამოცდილებაზე დაყრდნობით შემუშავდება.

TPDC Summarized In–Service training Results
The National Center for Teacher Professional Development summarized the results of in-service trainings. The employees of VET Teachers and Directors Professional Development Program and trainer facilitators discussed the results of in-service trainings.
This year VET teachers attended the trainings on the following modular directions: accounting, office work and events planning, financing services, nursery school teacher, reporter of print and online publications, beekeeper, fine arts, and photography and audio-visual arts. 85 teachers of 28 private and state vocational education institutions were involved in the training. Each module has been selected based on the vocational education priorities of 2017.
The in -service action plan of the VET Teachers and Directors Professional Development Program 2018 will also be elaborated based on the experience acquired.