ევროსაბჭოს განათლების დეპარტამენტის დელეგაცია დემოკრატიული სწავლების დანერგვის პროცესს N42 საჯარო სკოლაში გაეცნო
სიახლეების არქივი23 ნოემბერი , 2017
ევროსაბჭოს განათლების დეპარტამენტის დელეგაცია, აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების განათლების სფეროს წარმომადგენლებთან ერთად, N42 საჯარო სკოლას ეწვია და ადამიანის უფლებების სწავლებისა და დემოკრატიული მოქალაქეობისათვის განათლების შესახებ საქართველოში არსებულ გამოცდილებას ადგილზე გაეცნო.
ზოგად განათლებაში დემოკრატიული სწავლების კომპონენტის დანერგვა ევროპის საბჭოსა და ევროკავშირის ერთობლივი სამწლიანი პროექტის ხელშეწყობით ხორციელდება, რომელშიც აღმოსავლეთ პარტნიორობის 6 ქვეყანაა ჩართული. პროექტის შემაჯამებელი კონფერენცია 21 ნოემბერს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში გაიმართა და მასში მონაწილეობდნენ განათლების სფეროს წარმომადგენლები უკრაინიდან, აზერბაიჯანიდან, სომხეთიდან, ბელარუსიდან, მოლდოვადან და საქართველოდან. კონფერენციის მონაწილეებმა პროექტი შეაჯამეს და ერთმანეთს მისი დანერგვის პროცესში მიღებული გამოცდილება და პრაქტიკა გაუზიარეს.

EC Education Department Delegation got acquainted with the Process of Implementation of Democratic Education in public school N42
News ArchiveNovember 23, 2017
The delegation of the EC Education Department, together with the representatives of the Eastern Partnership countries in the field of education, visited the public school N42 and learned about the experience existing in Georgia in terms of education for Democratic Citizenship and Human Rights Education.
The introduction of a democratic education component in general education is implemented with the support of a three-year joint project of the Council of Europe and the European Union in which six countries of the Eastern Partnership are involved. The summarizing conference of the project was held on November 21 at the National Center for Teacher Professional Development in which representatives of the education field from Ukraine, Azerbaijan, Armenia, Belarus, Moldova and Georgia participated. The participants of the conference summarized the project and shared experiences and practices obtained during the implementation process.