მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი 2018 წელს მუსიკის სპეციალისტებისთვის წინასაკონფერენციო სემინარს უმასპინძლებს
სიახლეების არქივი16 ნოემბერი , 2017
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი 2018 წლის 10-14 ივლისს მუსიკალური განათლების საერთაშორისო საზოგადოების წინასაკონფერენციო სემინარს უმასპინძლებს. სემინარი მსოფლიო მუსიკის საზოგადოების ყოველწლიური კონფერენციის წინ ყოველწლიურად იმართება. მორიგი, რიგით 33-ე მსოფლიო კონფერენცია 2018 წლის 15-20 ივლისს, ქალაქ ბაქოში გაიმართება.
მუსიკალური განათლების სფეროს ერთ-ერთ პრესტიჟულ ღონისძიებაში ჩართვას მუსიკალური განათლების საერთაშორისო საზოგადოება ქართველ მუსიკოსებსა და მუსიკის მასწავლებლებსაც სთავაზობს.
საკონფერენციო თემატიკა შემდეგი სახისაა:
· ტრადიცია, ლოკალურობა და კულტურული იდენტურობა
· პარტნიორობა და სოციალური ერთიანობა
· კეთილდღეობა, ჯანმრთელობა და ადამიანის უფლებები
მსურველებს შესაძლებლობა ეძლევათ დარეგისტრირდნენ ორგანიზაციის ვებგვერდზე და წარადგინონ სემინარსა და კონფერენციაში მონაწილეობის განაცხადები მხოლოდ ინგლისურ ენაზე 2017 წლის 15 დეკემბრამდე.
გარდა იმისა, რომ მუსიკალური განათლების საერთაშორისო საზოგადოების მიერ გამოვლენილი ქართველი მომხსენებლები მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოში გამართულ სემინარში, ასევე, ორგანიზატორი მხარის მიერ დაფინასდება ბაქოში დაგეგმილ კონცერენციაში მათი მონაწილეობა.
მსოფლიო კონფერენციის მიზანია მსოფლიო ქვეყნების მუსიკის პედაგოგებს შორის იდეებისა და გამოცდილების გაზიარების მეშვეობით გლობალურ ურთიერთგაგებისა და თანამშრომლობის ჩამოყალიბება, რათა ხელი შეეწყოს მუსიკალური განათლების მიწოდებას ყველა ასაკის ადამიანისათვის მთელ მსოფლიოში.

TPDC will Host a Pre-Conference Seminar for Music Specialists in 2018
The National Center for Teacher Professional Development will host a pre-conference seminar of International Society for Music Education from 10-14 July 2018. The seminar is held every year prior to annual conference of the International Society for Music Education. The next, 33rd World Conference will be held in Baku on July 15-20, 2018.
The International Society for Music Education invites Georgian musicians and music teachers to participate in one of the prestigious events in the musical sphere.
The conference topics are as follows:
- Tradition, locality and cultural identity
- Partnership and social cohesion
- Wellbeing, health and human rights
Applicants are encouraged to register on the website of the organization and submit their applications only in English for participation in the seminar and the conference until December 15, 2017.
Georgian speakers selected by the International Society for Music Education will take part in the seminar held in Georgia. Besides, they will be funded by the organizers of the event for the participation in the conference in Baku.
The World Conference aims at developing global understanding and cooperation among music teachers across the world through sharing ideas and experiences in order to promote the access to music education for people of all ages worldwide.