საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულ ორგანიზაციებთან ხელშეკრულებები გაფორმდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში საგრანტო კონკურსში „მასწავლებელთა პროფესიული უნარების განვითარება აღმოსავლეთ საქართველოს მცირეკონტინგენტიან სკოლებში“ გამარჯვებულ ორგანიზაციებთან ხელშეკრულებები გაფორმდა. საგრანტო პროექტს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი და საქართველოს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში დასაქმებულთა პროფესიული განვითარების ცენტრი განახორციელებენ.
საგრანტო კონკურსის მიზანია, მცირეკონტინგენტიანი საჯარო სკოლების პრაქტიკოსი მასწავლებლების პროფესიული უნარების გაუმჯობესება საგაკვეთილო პროცესის დაგეგმვისა და წარმართვის კუთხით.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა კონკურსი მიმდინარე წლის 19 აგვისტოს გამოაცხადა. მასში მონაწილეობა შეეძლო განათლების სფეროში მოქმედ, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად შექმნილ, არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირებს ან/და საჯარო სამართლის იურიდიულ პირებს.

Contracts signed with winning organizations of the grant competition
At the National Center for Teacher Professional Development contracts have been signed with the organizations that won the Grant Competition "Development of Teachers' Professional Skills in Small Scale Schools of East Georgia". The grant project will be implemented by Ilia State University and the Professional Development Center for Employees of Educational Institutions of Georgia.
The goal of the grant competition is to improve the professional skills of practicing teachers in small-scale public schools in terms of planning and conducting the teaching process.
The National Center for Teacher Professional Development announced the competition on August 19 of this year. Non-profit (non-commercial) legal entities incorporated in accordance with Georgian legislation and / or legal entities under public law were eligible to participate therein.
The National Center for Teacher Professional Development started decentralization of the services at the end of 2016 and plans to hold several similar events in the future.