ქართველმა მასწავლებლებმა საერთაშორისო კონფერენციაში მიიღეს მონაწილეობა
პროგრამა eTwinning Plus-ში ჩართულმა მასწავლებლებმა მარიამ მაჭარაშვილმა და მაია ბათუაშვილმა, ასევე, პროგრამის კომუნიკაციის სპეციალისტმა ეკატერინე დაფქვიაშვილმა ათენში გამართულ თემატურ კონფერენციაში - „Learning to think in a digital society“ მიიღეს მონაწილეობა.
კონფერენციის ფარგლებში, ქართველი მასწავლებლები სხვადასხვა თემატიკის სამუშაო-სასწავლო შეხვედრებს დაესწრნენ და მომხსენებლებისაგან ციფრული აზროვნებისა და კომპეტენციების მნიშვნელობაზე, მოსწავლეებში ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებისათვის საჭირო უნარების განვითარებასა და სასკოლო გეგმაში ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების კომპეტენციის ინტეგრირებაზე მიიღეს ინფორმაცია.
თემატური კონფერენციის მიზანია პროგრამა eTwinning Plus-ის მონაწილე ქვეყნების წარმომადგენელ მასწავლებლებს შორის გამოცდილების გაზიარება და საერთო საპროექტო იდეებზე მუშაობა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მიმდინარე წლის ივნისის თვეში გამოაცხადა კონურსი eTwinning plus-ში ჩართული პედაგოგებისთვის საერთაშორისო სემინარებსა და კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად, რომლის ფარგლებში 9 მასწავლებელი შეირჩა.
აღნიშნული მასწავლებლები 2017-2018 წლებში პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილ სხვადასხვა საერთაშორისო ღონისძიებებში მიიღებენ მონაწილეობას.

Georgian teachers took part in the international conference
Mariam Macharashvili and Maia Batuashvili, the eTwinning Plus program participant teachers, and Ekaterine Dapkviashvili, the Communication Expert of the program attended the thematic conference "Learning to Think in a Digital Society" in Athens.
During the conference, Georgian teachers attended working-training meetings on various topics and received information from speakers about the importance of digital thinking and digital competences, the development of informational communication technology skills among learners and the ways of integration of the informational communication technologies in the school curriculum.
The thematic conference aims at sharing experiences between eTwinning Plus participating representative teachers and working on common project ideas.
The TPDC in June announced the competition for teachers involved in eTwinning plus to participate in international seminars and the conference, within which 9 teachers were selected.