პროექტი „მსოფლიოს ყველაზე მასშტაბური გაკვეთილი“
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი აგრძელებს გაეროს ბავშვთა ფონდის მხარდაჭერით დაგეგმილ პროექტში „მსოფლიოს ყველაზე მასშტაბური გაკვეთილი“ მონაწილეობას.
პროექტი გულისხმობს მოსწავლეებისთვის გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის მიერ შემუშავებული “მდგრადი განვითარების გლობალური მიზნების“ გაცნობას და გამჭოლი კომპეტენციების (ეკოლოგიური წიგნიერება, ჯანსაღი ცხოვრების წესი, შემოქმედებითი და კრიტიკული აზროვნება) განვითარებას. ღონისძიების ფარგლებში გაკვეთილი მსოფლიოს სხვადასხვა სკოლაში ერთდროულად ჩატარდება.
ვინაიდან საერთაშორისო პროგრამა ინგლისურ ენაზეა, გაკვეთილს ჩაატარებენ ინგლისური ენისა და გეოგრაფიის მასწავლებლები წყვილში, შესაბამისად, პროექტში მონაწილეობა აღნიშნული საგნის საჯარო და კერძო სკოლის მასწავლებლებს შეუძლიათ. გაკვეთილი მიმდინარე წლის 25-29 სექტემბერს ჩატარდება.

Project "The World's Largest Lesson"
The National Center for Teacher Professional Development continues to participate in the project "The World's Largest Lesson" supported by UNICEF.
The project aims at introduction to students of the "Global Goals for Sustainable Development" developed by the United Nations and the development of cross competencies (ecological literacy, healthy lifestyle, creative and critical thinking). Within the event, the lesson will be conducted at different schools of the world simultaneously.
Since the international program is in English, the lesson will be conducted by teachers of English language and geography together, so the project is open for public and private school teachers of the above subject. The lesson will be held on September 25-29 of the current year.