ცხადდება საჯარო სკოლის დირექტორთა რეგისტრაცია „სკოლის მართვისა და ლიდერობის კონფერენციაზე“
„ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს” მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტი, რომელსაც ახორციელებს სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი, აცხადებს რეგისტრაციას “სკოლის მართვისა და ლიდერობის კონფერენციაზე” მონაწილეობის მსურველთათვის.
კონფერენცია განკუთვნილია საქართველოს საჯარო სკოლების მოქმედი დირექტორებისთვის.
მისი მიზანია პროექტის ფარგლებში ტრენინგ-მოდულებისა და კვარტლური შეხვედრების შედეგად მიღებული გამოცდილების, სკოლის მართვისა და პროფესიული განვითარების მიმართულებით საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება. შესაბამისად, კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ მხოლოდ იმ დირექტორებს, რომლებიც ჩართულნი იყვნენ პროექტის აღნიშნულ აქტივობებში.
“სკოლის მართვისა და ლიდერობის კონფერენცია“ ჩატარდება 2017 წლის 9-10 სექტემბერს, თბილისში, სასტუმრო „რადისონ ბლუ ივერიაში“.
კონფერენციაში მონაწილეობას მიიღებენ განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, საერთაშორისო ორგანიზაციების, ასევე არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები და განათლების სფეროს ექსპერტები. კოლეგებისა და ფართო საგანმანათლებლო საზოგადოებისთვის საკუთარ გამოცდილებისა და მიღწევების გაზიარების შესაძლებლობა მიეცემათ საჯარო სკოლების დირექტორებს, რომელთა მოხსენებებიც კონკურსის გზით შეირჩევა. თითეული სესიის ბოლოს გაიმართება დისკუსია.
ყველა მონაწილეს გადაეცემა კონფერენციაში მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი.
კონფერენციაში მონაწილეობისათვის საჭიროა ელექტრონული რეგისტრაცის გავლა.
კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველთა რეგისტრაცია დაიწყება 2017 წლის 21 აგვისტოს, 12:00 საათიდან, ვებგვერდზე: www.teec.ge  და დასრულდება 24 აგვისტოს დღის 12:00 საათზე.
პროექტი დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს იმას, რომ კონფერენციის ყველა მონაწილეს მიეცეს თანაბარი შესაძლებლობები. შესაბამისად, საქართველოს რეგიონების სკოლების წარმომადგენლებს, რომლებიც წარმატებით გაივლიან რეგისტრაციას, პროექტი შესთავაზებს სასტუმროში განთავსებას (ამის შესახებ მონაწილე რეგისტრაციის დროს მიიღებს დამატებით ინფორმაციას).
კონფერენციაში მონაწილეობას შეძლებს პირველი 200 მსურველი, რომელიც დააკმაყოფილებს შემდეგ მოთხოვნებს:
• არის საჯარო სკოლის მოქმედი დირექტორი;
• წარმატებით აქვს გავლილი ლიდერობის აკადემიის ტრენინგ-მოდულები (ლიდერობის აკადემია 1, ლიდერობის აკადემია 2, მ. 1-2).

Registration of Public School Directors for "School Management and Leadership Conference" is announced
News ArchiveAugust 18, 2017
“Millennium Challenge Account – Georgia” Professional Development Project for Teachers and School Directors implemented by the LEPL National Center for Teacher Professional Development, announces registration for the "School Management and Leadership Conference".
The conference is designed for directors of public schools of Georgia.
The aim of the conference is to share the best practices in the field of school management and professional development acquired through the training modules and quarterly meetings. Consequently, the conference can only be attended by the directors involved in the project activities.
"School Management and Leadership Conference" will be held on September 9-10, 2017 at Radisson Blue Iveria Hotel in Tbilisi.
The conference will be attended by the representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia, international organizations and non-governmental sector and education experts. Directors of public schools, whose reports will be selected through the competition, will be able to share their experiences and achievements with their colleagues and the broader educational community. At the end of each session the discussion will be held.
All participants will be awarded certificates of participation in the conference.
To participate in the conference it is necessary to go through the electronic registration.
The participants will be invited to register for the conference on August 21, 2012 from 12:00 am on the website:  www.teec.ge   until 12:00 pm, August 24.
The project deems it important that all participants of the conference should have equal opportunities. Consequently, for the representatives of the regional schools of Georgia who successfully go through the registration the project will offer accommodation in the hotel (applicants will receive additional information during the registration).
The first 200 applicants who will meet the following requirements are eligible for the conference:
• Currently is the director of a public school;
• Has been successfully trained in the Modules of Leadership Academy (Academy of Leadership 1, Leadership Academy 2, modules 1-2).