პროგრამის eTwinningPlus-ის ტრენერ-ამბასადორები სასწავლო ვიზიტით ვარშავაში იმყოფებოდნენ
პროგრამის eTwinningPlus-ის ტრენერ-ამბასადორები პოლონეთის მხარდამჭერი ნაციონალური სააგენტოსა და მასწავლებლეთა პროფესიული განვითერების ეროვნული ცენტრის თანამშრომობით, სასწავლო ვიზიტით ქ. ვარშავაში გაემგზავრნენ. ვიზიტის მიზანი იყო საერთაშორისო პროექტებში მუშაობის გამოცდილების გაზიარება.
ვიზიტის ფარგლებში ქართველი ამბასადორები ესტუმრნენ ვარშავის დაწყებით სკოლას, სადაც ნახეს თუ როგორ ახორციელებენ მასწავლებლები eTwinning-ის აქტივობებს საკლასო გარემოში, როგორ იყენებენ სხვადასხვა რესურსებს, მათ შორის სახალისო ონლაინ ტესტებს. მე-6 კლასის მოსწავლეებს მომზადებული ჰქონდათ პრეზენტაცია საქართველო - პოლონეთის შესახებ ინგლისურ ენაზე. მცირე გეოგრაფიულ-ისტორიული მიმოხილვის შემდეგ, ქართველმა ამბასადორებმა უპასუხეს მოსწავლეების შეკითხვებს მათთვის საინტერესო სხვადასხვა თემაზე.
ვიზიტის ფარგლებში ქართველი ამბასადორები, ასევე, გაეცანენ პოლონელების მრავალწლიან გამოცდილებას. პოლონელები eTwinning-ის პორტალზე 11 წელზე მეტია მუშაობენ და პირველ ადგილზე არიან დარეგისტრირებული მასწავლებლებისა და განხორციელებული პროექტების რაოდენობით. ამ წლების განმავლობაში მათ დააგროვეს უდიდესი გამოცდილება, რომელიც მოიცავს არა მარტო წარმატებულ ისტორიებს, არამედ მრავალ გამოწვევას. თანამშრომლობა პოლონელებთან მომავალშიც გაგრძელდება.

The project eTwinningPlus trainer-ambassadors made a study visit to Warsaw
The trainer-ambassadors of the program eTwinningPlus, with the support of the Polish National Agency and the National Center for Teachers Professional Development, travelled on a study visit to Warsaw. The purpose of the visit was to share experience in international projects.
Within the framework of the visit, Georgian ambassadors visited Warsaw Elementary School where they observed how teachers implement eTwinning activities in the classroom environment, how they apply various resources, including fun online tests. The 6th grade school children had prepared a presentation about Georgia - Poland in English. After a brief geographical and historical overview, the Georgian ambassadors answered the students' questions on different topics of interest to them.
Within the framework of the visit the Georgian ambassadors also learned about long Polish experience. The Poles have been working on eTwinning Portal for more than 11 years and are top rated with the number of registered teachers and implemented projects. During these years, they have acquired great experience which comprises of not only success stories but many challenges as well. The cooperation with the Poles will continue in the future.