კორნელი კეკელიძის სახელობის საქართველოს ხელნაწერთა ეროვნულ ცენტრსა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის გაფორმების მიზანია ხელნაწერთა ეროვნულ ცენტრში თავმოყრილი ქართული კულტურისა და ისტორიის უმნიშვნელოვანესი საგანძური, მდიდრულად ილუსტრირებული უნიკალური ქართული და უცხოენოვანი ხელნაწერები, ძველნაბეჭდი და იშვიათი გამოცემები, მემორიალური ნივთები გახდეს ეფექტური სასწავლო რესურსი ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებისათვის. ცენტრის კოლექციები მრავალ დარგსა და სფეროს მოიცავს - ისტორია, სამართალი, გეოგრაფია, მოგზაურობა, ფილოსოფია, ასტროლოგია, მათემატიკა, სამხედრო საქმე და სხვ.
ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის ზემოთ ჩამოთვლილი რესურსის სწორად გამოყენებისა და გაცნობისათვის მომზადდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრთან, რომელიც ხელს შეუწყობს მასწავლებლის საქმიანობის მაღალი სტანდარტის დამკვიდრებას, მასწავლებლის პროფესიის სტატუსის ამაღლებას და მასწავლებლის, მოსწავლეებისა და საზოგადოების სასარგებლოდ სწავლებისა და სწავლის ხარისხის ამაღლებას.
მემორანდუმის გაფორმების ცერემონიალზე სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ დაეთვალიერებინათ მუდმივმოქმედი გამოფენა „ქართული ხელნაწერი“, ასევე საგანგებო გამოფენა „სიმართლე თებერვალზე“, რომელზეც წარმოდგენილი იყო ემიგრანტების პირად არქივებში დაცული მასალა 1921 წლის 25 თებერვლის შესახებ. ღონისძიებას სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები და რესურსცენტრის წამომადგენლები ესწრებოდნენ.

K. Kekelidze National Center of Manuscripts and TPDC signed a Memorandum of Cooperation
K. Kekelidze National Center of Manuscripts and the National Center for Teacher Professional Development have signed the Memorandum of Cooperation.
The aim of the memorandum is to help secondary schools to use the most important treasures of Georgian culture and history, richly illustrated unique Georgian and foreign manuscripts, ancient printed and rare editions and memorial items collected in the National Center of Manuscripts as effective learning resource. The Center collections comprises of many fields and areas - history, law, geography, travel, philosophy, astrology, mathematics, military and others.
For proper application and introduction of the above resources of the National Center, the memorandum of cooperation has been signed with TPDC, which will help to establish high standards of teaching profession, strengthen the status of teacher’s profession, and raise the quality of teaching and learning for the benefit of teachers, students and public.
The ceremony dedicated to the memorandum signature, guests had the opportunity to visit the permanent exhibition "Georgian Manuscript", as well as a special exhibition "The truth about February", which presented materials from the personal archives of immigrants about February 25, 1921. The event was attended by school directors, teachers and representatives of resource centers.