მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილესთან ლია გიგაურთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას ცენტრის წარმომადგენლები და სკოლის მასწავლებლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრა იმსჯელეს მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემაში განსახორციელებელ აქტივობებზე, როგორიცაა სქემით გათვალისწინებული აქტივობების შესაბამისი შეფასების რუბრიკები, გარე საგაკვეთილო დაკვირვების წესი და სავალდებულო და დამატებითი აქტივობების შეფასების ინსტრუმენტები.
ასევე, შეხვედრაზე მინისტრის მოადგილეს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილემ მანანა რატიანმა ცენტრის მიზნობრივი პროგრამების 2016 წლის ანგარიში წარუდგინა და მიმდინარე სიახლეებიც გააცნო.

TPDC held a working meeting
TPDC held a working meeting with Lia Gigauri, the Deputy Minister of the Ministry of Education and Sciences of Georgia. The meeting was attended by the Center representatives and school teachers.
The meeting discussed activities to be carried out under the Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme namely, relevant assessment rubrics of the activities to be offered under the scheme, and external lesson observation rule and assessment tools of mandatory and additional activities.
At the meeting, Manana Ratiani, the Deputy Director of TPDC, submitted to the Deputy Minister the report of the Center’s targeted programs 2016 and informed her on some news as well.