ფოტოკონკურსი „ჩემი მასწავლებელი“
მასწავლებლის პროფესიისპოპულარიზაციის მიზნით სსიპ - მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი სკოლის მოსწავლებისთვის აცხადებს ფოტოკონკურსს „ჩემი მასწავლებელი“.
• კონკურსში მონაწილეობის მიღებ შეუძლიათსაჯარო და კერძო სკოლის VII-XII კლასის მოსწავლეებს;
• ფოტოს სიუჟეტი უნდა ასახავდეს კონკურსანტის მასწავლებელს, საქმიანობის პროცესში, საგაკვეთილო პროცესს ან სკოლას პოზიტიური კუთხით.
შენიშვნა* ფოტოს ზომა უნდა იყოს არანაკლებ 3300X4200 პიქსელი.
საკონკურსო მასალის გაგზავნის წესები:
• ფოტო უნდა გამოგზავნოთ ცენტრისელექტრონულ ფოსტაზე: tpdc.georgia@gmail.com
• ელექტრონულ ფოსტაში აუცილებელია მიეთითოს კონკურსანტის სახელი და გვარი, მუნიციპალური ცენტრი, სკოლა, კლასი და ფოტოზე გამოსახული მასწავლებლის ვინაობა.
გამარჯვებულების გამოვლენა და დაჯილდოება:
ფოტოები განთავსდება მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისfacebook-ის ოფიციალურ გვერდზე და გამარჯვებული გამოვლინდება .ლაიქებისსაშუალებით.
გამოვლინდება სამი გამარჯვებული, რომელთაც გადაეცემათ ფასიანი საჩუქარები, ხოლო დანარჩენი მონაწილეების ნამუშევრების გამოფენა მოეწყობა მასწავლებლის სახლში დაჯილდოების ცერემონიალზე.

Photo Contest "My Teacher"
With the view to promoting the teaching profession, National Center for Teacher Professional Development announces the photo contest "My Teacher" for school pupils.
• The competition is open to VII-XII graders of public and private schools;
• Photos must demonstrate a contestant’s teacher in the professional activity, learning process or the school from a positive angle.
Note * Photo size must be no less than 3300X4200 pixels.
Rules for sending contest materials:
• Photos should be sent to the Center e- mail: tpdc.georgia@gmail.com
• Please specify in the e-mail full name of the contestant, the municipal center, school, grade and teacher’s identity depicted in the photo.
Identification of winners and awards:
Photos will be posted in the official Facebook page of National Center for Teacher Professional Development and the winner will be revealed by means of "likes".
Three winners will be chosen, who will be awarded with valuable gifts and the works of the rest of the participants will be exhibited in the Teacher’s House during the award ceremony.