მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის "სკოლის მასწავლებელთა ონლაინ სისტემაში ჩართვა და დამეგობრება ევროპის ქვეყნების მასწავლებლებთან" ფარგლებში წლის შემაჯამებელი შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის მიზანი იყო გამოცდილების გაზიარება, წლის აქტივობების შეჯამება და მიმდინარე სიახლეების გაცნობა. ღონისძიებაზე პროგრამაში ჩართულმა ქართველმა მასწავლებლებმა წარმოადგინეს მოხსენებები საკუთარ პროექტებზე, რომელთაც მიიღეს ევროპის ხარისხის ნიშანი.
ღონისძიებაზე დაჯილდოვდნენ პროგრამის აქტიური მასწავლებლები და სკოლის მოსწავლეები, რომელთაც მონაწილეობა მიიღეს ვიდეო რგოლების კონკურსში „ etwinning-ი ჩემს სკოლაში“.
პროგრამა “eTwinning Plus” ევროპისა და მისი მეზობელი ქვეყნების სკოლების თანამშრომლობის ხელშეწყობის მიზნით შექმნილი საგანმანათლებლო ქსელია, რომლის ფარგლებში მასწავლებლები ერთმანეთს უკავშირდებიან, თანამშრომლობენ, ერთობლივ სასწავლო პროექტებს ახორციელებენ და გამოცდილებას უზიარებენ. პროგრამაში ჩართულია 400 000 მასწავლებელი ევროპის სხვადასხვა ქვეყნიდან და მათი რაოდენობა ყოველდღე იზრდება. პროგრამა თავის საქმიანობას ახორციელებს ონლაინ-პლატფორმის საშუალებით, რომელიც პროგრამის მონაწილე მასწავლებლებისთვის სამუშაო სივრცეს ქმნის და მათ მრავალფეროვან ინსტრუმენტებს სთავაზობს საკუთარი ამოცანების განხორციელებისათვის.

News ArchiveDecember 28, 2016
In the scope of National Center for Teacher Professional Development program “School Teacher Online System Involvement and Collaboration with the European Countries” (eTwinning Plus), the summary meeting was held.
The meeting aimed at sharing experiences, summarizing the activities and news of the current year. The teachers involved in the program presented their reports on their own projects, which have received the European Quality Label.
At the ceremony, some active teachers and school children engaged in the project who took part in the video contest "eTwinning in my school" were awarded.
The program "eTwinning Plus" is the educational network developed to promote the cooperation between schools of Europe and its neighboring countries, under which teachers communicate with each other, collaborate, develop joint educational projects and share experiences. The program involves 400 000 teachers from different European countries and their number is constantly growing. The program operates through an online platform, which provides the work space for the project participant teachers and offers them a variety of tools to implement their tasks.