პროფესიული განათლების მასწავლებლებისთვის საერთაშორისო მობილობის თემაზე სემინარი გაიმართა
პროფესიული განათლების მასწავლებლებისთვის საერთაშორისო მობილობის თემაზე სემინარი გაიმართა. სემინარზე განიხილეს პროფესიული მასწავლებლების საერთაშორისო პროგრამებში ჩართვის გზები და შესაძლებლობები. პროფესიული განათლების იმ მასწავლებლებს, რომლებიც ჩართულები იყვნენ სხვადასხვა საერთაშორისო პროგრამაში, საშუალება ჰქონდათ, გამოცდილება გაეზიარებინათ კოლეგებისათვის, პროგრამაში მონაწილეობის შედეგების შესახებ.
შეხვედრაზე, ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროექტის ხელმძღვანელის მოადგილემ ოლივერ დიზიმ მასწავლებლებს საერთაშორისო მობილობის ევროპული გამოცდილების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. ამას გარდა, სემინარზე განიხილეს მასწავლებელთა საერთაშორისო ქსელის „eTwinning”-ის შესაძლებლობები, პროფესიული განათლების სტუდენტთა საერთაშორისო მობილობისა და ევროპაში პროფესიული კვალიფიკაციების აღიარების შესაძლებლობები.
სემინარის მონაწილე მასწავლებლები, ასევე, გაეცნენ პროფესიული განათლების საერთაშორისო მობილობის კონცეფციის სამუშაო ვერსიას და თავიანთი მოსაზრებები გაუზიარეს კონცეფციის ავტორებს.
ღონისძიება მონაწილეებისათვის ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროექტის სერტიფიკატების გადაცემით დასრულდა.

Seminar on International Mobility held for Vocational Education Teachers
The International Mobility workshop has been held for vocational education teachers. The workshop discussed the ways and opportunities for involvement of vocational teachers in international programs. The vocational education teachers engaged in various international programs had the opportunity to share the results of the program participation with their colleagues.
At the meeting, Oliver Dizzy, the Deputy Head of EU Technical Assistance Project, provided the teachers the information on European experience of international mobility. In addition, at the seminar the teachers discussed the opportunities offered by "eTwinning"- the international network of teachers, the vocational education students’ international mobility and the vocational qualification recognition opportunities in Europe.
The teachers participating in the workshop also familiarized with a draft of vocational education international mobility concept and shared their opinions with the authors of the concept.