იორდანიის ვიცე-პრემიერი: „საქართველოს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სფეროში უდავოდ მდიდარი გამოცდილება აქვს”
სიახლეების არქივი03 აგვისტო , 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში იორდანიის დელეგაციასთან სამუშაო შეხვედრები გრძელდება. მხარეებმა ორი დღის განმავლობაში განიხილეს მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემა, ზოგადი განათლების სფეროში მიმდინარე რეფორმები და მათი განხორციელების პროცესში მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის საქმიანობა.
იორდანიის განათლების მინისტრის, მოჰამად თნეიბათის განცხადებით, საქართველოს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სფეროში უდავოდ მდიდარი გამოცდილება აქვს, რომელშიც ასევე გათვალისწინებულია თანამედროვე დასავლური მიდგომები.
ვიზიტის მიზანია საქართველოს განათლების რეფორმის პროცესის შესწავლა, საქართველოს განათლების სამინისტროს მიერ, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების მიმართულებით განხორციელებული პოლიტიკური კურსების გაცნობა და შეფასება, ასევე, მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემისა და მისი ცალკეული კომპონენტის გაცნობა.
იორდანიის დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში კვირის ბოლომდე გასტანს. ამ ხნის განმავლობაში დაგეგმილია შეხვედრები აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების სამინისტროში.

Jordan’s Deputy Prime Minister: "Georgia undoubtedly has vast experience in the field of teacher professional development"
News ArchiveAugust 03, 2016
The meetings of the Jordanian delegation at National Center of Teacher Professional Development are still in progress. The parties have discussed the Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme, current general education reforms and National Center for Teacher Professional Development activities in the implementation thereof.
According to Mohammad Tneibat, Jordan's Minister of Education, Georgia undoubtedly has a vast experience in the field of teacher professional development, which also accommodates modern western approaches.
The aim of the visit is to explore the process of the education reforms in Georgia, get familiar with and evaluate the political policies towards the teacher professional development developed by the Ministry of Education of Georgia, learn about the Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme and its components.
Jordanian delegation's visit to Georgia will last till the end of the week. During the time, meetings are scheduled with the Ministry of Education of the Autonomous Republic of Adjara.