იორდანიის განათლების მინისტრი ხვალ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრს ეწვევა
1 აგვისტოს, 9:00 საათზე, იორდანიის განათლების მინისტრი და ვიცე-პრემიერი მოჰამად თნეიბათი, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების პოლიტიკის გაცნობისა და გაზიარების მიზნით, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრს ეწვევა.
ცენტრის ხელმძღვანელობა იორდანიის დელეგაციას ამ მიმართულებით საქართველოში მიმდინარე რეფორმებს, კერძოდ მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემას, ასევე, რეფორმის განხორციელების პროცესში ცენტრის ფუნქციებსა და საქმიანობას გააცნობს. ვიზიტის ფარგლებში, ასევე, დაგეგმილია შეხვედრა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრთან ალექსანდრე ჯეჯელავასთან. სამუშაო შეხვედრები გაიმართება შეფასებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში, განათლების ხარისხის განვითარების ცენტრსა და აჭარის განათლების სამინისტროში
ვიზიტის მიზანია საქართველოს განათლების რეფორმის პროცესის შესწავლა, საქართველოს განათლების სამინისტროს მიერ, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების მიმართულებით განხორციელებული პოლიტიკური კურსების გაცნობა და შეფასება, აღნიშნული რეფორმების პროცესში მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის როლისა და ფუნქციების გაცნობა, ასევე, მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემისა და მისი კომპონენტების გაცნობა. იორდანიის განათლების მინისტრის განცხადებით, მისი სურვილი იყო განათლების მიმართულებით საუკეთესო პრაქტიკისა გაზიარება, რის შემდეგაც მიიღო გაერთიანებული ერების განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის ორგანიზაციის (UNESCO) რეკომენდაცია, გაცნობოდა საქართველოს გამოცდილებას.

Jordan's Education Minister to visit the National Center for Teacher Professional Development
On August 1, at 9:00 a.m., Jordan’s Minister of Education and Deputy Prime Minister Mohammad Tneibat will visit National Center for Teacher Professional Development to get introduced and share the teacher professional development policy.
The Center authorities will introduce the Jordan Delegation to ongoing education reforms in Georgia, namely Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme, and also Teacher Professional Development Center roles and responsibilities in the process of the reform implementation. Within the visit, a meeting is planned with Alexander Jejelava, the Minister of Education and Science of Georgia. The working meetings will be held in the National Examination and Assessment Center, the National Center for Education Quality Enhancement and the Ministry of Education of Adjara.
The aim of the visit is to explore the process of the education reforms in Georgia, get familiar with and evaluate the political policies towards the teacher professional development developed by the Ministry of Education of Georgia, learn about the role and functions of National Center for Teacher Professional Development in the reform process, as well as to get introduced to the Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme and its components. As the Jordan's Minister of Education said his desire was to share best practices in the field of education, and in this respect, he was recommended to learn about the Georgian experience by the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO).