ეთნიკური უმცირესობებისთვის სახელმწიფო ენის სწავლების მიზნით კონკურსი ცხადდება
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი „არაქართულენოვანი სკოლების მასწავლებლების პროფესიული განვითარების პროგრამის“ ფარგლებში აცხადებს დამხმარე მასწავლებლის, ქართულის, როგორც მეორე ენის დამხმარე მასწავლებლის და კონსულტანტ-მასწავლებელის შესარჩევ კონკურსს.
კონკურსის წესით შერჩეული პროგრამის მონაწილეები 2016-2017 სასწავლო წლიდან დასაქმდებიან სამცხე-ჯავახეთის, ქვემო ქართლის და კახეთის რეგიონების არაქართულენოვან სკოლებში და უზრუნველყოფენ:
· ქართულის, როგორც მეორე ენის სწავლების გაუმჯობესებას და ადგილობრივი მასწავლებლების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას;
· ადგილობრივ მასწავლებლებთან ერთად საგაკვეთილო პროცესის წარმართვას სხვადასხვა დისციპლინებში ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული სტანდარტის შესაბამისად.
არაქართულენოვანი სკოლების მასწავლებლების პროფესიული განვითარების პროგრამა“ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ განხორციელებული პროექტია, რომელიც მიზნად ისახავს არაქართულენოვან სკოლებში საზოგადოებრივი მეცნიერებების საგნებისა და სახელმწიფო ენის სწავლა/სწავლების ხარისხის გაუმჯობესებას, ისე ადგილობრივი მოსახლეობის ქართული ენის ფლობის დონის გაუმჯობესებას და მათი სოციალური ინტეგრაციის პროცესის გაძლიერებას.

News ArchiveJuly 20, 2016
National Center for Teacher Professional Development, under the program "Professional Development Program for Non-Georgian School Teachers,” announces a vacancy for an assistant teacher of Georgian as a second language and consultant-teachers.
The participants selected through the competition will be employed for the academic year 2016-2017 in Samtskhe-Javakheti, Kvemo Kartli and Kakheti region non-Georgian schools and provide the following:
• Improve teaching quality of Georgian as a second language and professional development of local teachers;
• Conduct teaching process with local teachers in various subjects in accordance with the National Curriculum standards.
"Professional Development Program for Non-Georgian teachers” is the project implemented by the National Center for Teacher Professional Development which aims to improve the quality of teaching of social sciences subjects and the State language teaching / learning in non-Georgian schools as well as to improve the level of Georgian language competence among the local population and strengthen the process of their social integration.