პროგრამა eTwinning-ის ფარგლებში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის "სკოლის მასწავლებელთა ონლაინ სისტემაში ჩართვა და დამეგობრება ევროპის ქვეყნების მასწავლებლებთან" ფარგლებში ახლად რეგისტრირებულ მასწავლებლებთან საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან მოწვეული 100 მასწავლებელი ესწრებოდა.
შეხვედრზე პროგრამის კოორდინატორმა ხატია მატკავამ , მასწავლებლებს პროგრამის განვითარების გზა, მუშაობის სპეციფიკა, წლის განმავლობაში დაგეგმილი აქტივობები და მიმდინარე სიახლეების გააცნო. ასევე, შეხვედრაზე პროგრამის ამბასადორებმა მასწავლებლებს eTwinning-ის პროექტების მაგალითებზე განხორციელებული აქტივობები წარუდგინეს.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი პროგრამას "სკოლის მასწავლებელთა ონლაინ სისტემაში ჩართვა და დამეგობრება ევროპის ქვეყნების მასწავლებლებთან" 2013 წლიდან ახორციელებს, რომლის მიზანია დააკავშიროს სხვადასხვა ქვეყნის მასწავლებლები და ამ გზით ხელი შეუწყოს სწავლების საუკეთესო პრაქტიკისა და გამოცდილების გაზიარებას.

News ArchiveJune 05, 2016
An information meeting was held under the TPDC program “School Teachers Involvement and Collaboration with European countries” .The meeting was attended by 100 teachers from various regions of Georgia.
At the meeting, Khatia Matkava, the program coordinator, introduced teachers to the program development ways, specifics of activities, planned activities for the year and current innovations. In addition, the program ambassadors demonstrated to the teachers the activities implemented on the basis of the eTwinning project examples.
National Center for Teacher Professional Development has implemented the program “School Teachers Involvement and Collaboration with European countries” since 2013, which aims to link teachers from different countries, and thus promote the sharing of best teaching practices and experience.