ინფორმაცია საგნობრივ ტრენინგებზე რეგისტრაციის შესახებ
სსიპ-მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ოფიცილურ ვებგვერდზე (www.tpdc.gov.ge) გამოცხადებული იყო საგნობრივ ტრენინგებზე რეგისტრაცია მიმდნარე წლის 29 აპრილიდან 13 მაისის ჩათვლით, ასევე, რეგისტრაციის დასრულების შემდეგ გაგრძელდა მასწავლებელთა დარეგისტრირება წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე და მათი მიმდინარე ჯგუფებში განაწილება.
გამომდინარე იქიდან, რომ მასწავლებელთა მომართვიანობა კვლავაც მაღალია, ხოლო გამოცდამდე დარჩენილია მცირე დრო, შეუძლებელი ხდება მსურველთა მოთხოვნის დაკმაყოფილება.
ყოველივე ზემოთ აღნიშნულიდან გამომდინარე დამატებით რეგისტრაციაზე განცხადების წარდგენის ბოლო ვადათ განისაზღვრა 6 ივნისი.

Information on registration for school subject trainings
The registration for school subject trainings was announced on the LEPL National Center for Teacher Professional  Development official webpage (www.tpdc.gov.ge) from 29 April to 13 May of the current year. In addition, after the completion  of the registration, teacher registration and their distribution to respective groups still continued due to the written requests.
Given the fact that the teachers’ application is still high, and little time is left before the exam, it is unlikely to meet the needs of all
of applicants.
Accordingly, the deadline for submission of applications for additional registration has been set at 6 June.