სიახლეების არქივი15 აპრილი , 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი eTwinning-ის პორტალზე მასწავლებელთა რეგისტრაციას იწყებს. პროგრამას „სკოლის მასწავლებელთა ონლაინ სისტემაში ჩართვა და დამეგობრება ევროპის ქვეყნების მასწავლებლებთან“ (eTwinning Plus) ცენტრი 2013 წლიდან ახორციელებს, რომლის მიზანია ქართველი და ევროპელი მასწავლებლების დამეგობრება, კომუნიკაცია და გამოცდილების გაზიარება. Etwinning-ის ფარგლებში ქართველი მასწავლებლები თანამშრომლობენ ევროპელ კოლეგებთან, რათა ერთობლივად დაგეგმონ საგანმანათლებლო პროექტები.
პროგრამა მასწავლებლებს საშუალებას აძლევს ჩაერთონ ევროპის მასშტაბით ყველაზე ცოცხალ და საინტერესო საგანმანათლებლო ქსელში. eTwinningPlus პორტალი https://www.etwinning.net/en/pub/index.htm მთავარი სამუშაო სივრცეა, რომელიც დარეგისტრირებულ მასწავლებლებს პარტნიორების მოსაძიებლად, სასურველი პროექტების შესარჩევად და მასში მონაწილეობის მისაღებად მრავალფეროვან ინსტრუმენტებსა და სერვისებს სთავაზობს.
დაინტერესების შემთხვევაში, გთხოვთ, შეავსოთ რეგისტრაციის ფორმა, ხოლო ავტობიოგრაფია (CV) და პროექტის გეგმა დანართი N 1 -ის მიხედვით გამოაგზავნეთ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე etwinningplus@tpdc.ge

Registration on eTwinning Portal
National Center for Teacher Professional Development starts teacher registration on eTwinning Portal. “School Teacher Online System Involvement and Collaboration with the European Countries” (eTwinning Plus) has been administered by TPDC from 2013. eTwinning Plus Program aims at networking teachers from various countries and promoting the best experience sharing among them.
The program gives teachers a chance to involve in the most interesting and exciting education network. eTwinningPlus portal https://www.etwinning.net/en/pub/index.htm offers various instruments and services to the registered teachers to look for partners and projects.
Please fill in the registration form and send the CV and project plan in annex N1 at the email address: etwinningplus@tpdc.ge