სემინარზე „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ რეგისტრაცია გამოცხადდა
2014 წლიდან სსიპ ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრი, სსიპ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მხარდაჭერით ახორციელებს პროექტს „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“პროექტი ორი ეტაპისგან შედგება:
· სემინარი მასწავლებლებისათვის - „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“
·კონკურსი მასწავლებლებისათვის – საუკეთესო პროექტების გამოვლენა ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების სასწავლო განრიგში ევროკავშირის თემატიკის დანერგვისა და ევროპული ღირებულებების პოპულარიზაციის მიზნით
პროექტის პირველი ეტაპი - სემინარი „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ გაიმართება 2016 წლის 9-10 მაისს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში, რომლის მიზანია საქართველოს სკოლებში ევროპული ღირებულებების პოპულარიზაცია.
ორი დღის განმავლობაში მასწავლებლები შეხვდებიან საქართველოს მთავრობის წარმომადგენლებს, ქართველ და უცხოელ საერთაშორისო ურთიერთობებისა და განათლების ექსპერტებს.
პროექტში ჩართვა შეუძლია საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლის ქართული ენისა და ლიტერატურის, გეოგრაფიის, ისტორიისა და სამოქალაქო განათლების პედაგოგს, რომლებიც ასწავლიან V-XII კლასის ჩათვლით.
ადგილები შეზღუდულია, შესაბამისად, სემინარის მონაწილე პედაგოგები შეირჩევიან წარმოდგენილი სამოტივაციო წერილის (100 სიტყვიანი) საფუძველზე. ასევე, გათვალისწინებული იქნება რეგიონული პრინციპი.
სასტუმროში განთავსება და კვება უფასოა.
რეგისტრაციის ვადა: 15 აპრილიდან - 3 მაისის ჩათვლით.
რეგისტრაციისთვის მიყევით ბმულს
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით: Mariam.japaridze503@gmail.com  nini.mj30@gmail.com
შენიშვნა:
სემინარში „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ მონაწილეობა გულისხმობს პროექტის კონკურსში მონაწილეობის მიღებასაც, რომლის მიზანია პედაგოგების მიერ საუკეთესო პროექტის/ინიციატივის გამოვლენა. კონკურსში ჩართვის მსურველ პედაგოგებს მიეცემათ კონკრეტული ინსტრუქცია და სამთვიანი ვადა პროექტების/ინიციატივების მოსამზადებლად. მუშაობის პედიოდში პედაგოგებს გაეწევათ სათანადო კონსულტაციები.

Registration on Seminar “Teacher-Guide to Europe”
“Information Center on NATO and EU “ supported by the National Center for Teacher Professional Development and Fridrich Ebert Foundation has been carrying out the project “Teacher- Guide to Europe” since 2014. The project consists of 2 stages:
• Seminar for teachers –“ Teacher- Guide to Europe”
• Contest for teachers- Identifying the best projects in schools with the aim of EU themes and European values promotion.
The first stage of the project- Seminar “Teacher-Guide to Europe” will be held on May 9-10 at the National Center for Teacher Professional Development, aiming at popularization of European values in Georgian schools.
Teachers will have meetings with the government representatives, Georgian and foreign Relations and Education experts. The Georgian language and Literature, Geography, History and Civic Education teachers teaching V-XII grades at public schools will be eligible for project participation.
The number of participants is limited, thus the seminar participant teachers will be selected based on the submitted letter of motivation (100 words) and regional principle.
Hotel and subsistence fees are free .
The registration will last from April 15-May-3
For further information please contact : Mariam.japaridze503@gmail.com ; nini.mj30@gmail.com
Notice:
The Seminar “Teacher-Guide to Europe” participation implies participation in project contest, aiming at revealing the best teacher project/initiative. The teachers wishing to participate in the contest will be given specific instruction and 3 months to prepare the project initiative . The teachers will be offered consultations in the working process.