მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში „ინტელის“ საგანმანათლებლო პროგრამების შემაჯამებელი კონფერენცია გაიმართა
სიახლეების არქივი18 დეკემბერი , 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში „ინტელის“ საგანმანათლებლო პროგრამების შემაჯამებელი კონფერენცია გაიმართა. კონფერენციაზე ინტელის ძირითადი კურსი „პროექტებით სწავლება“ და საქართველოში მისი დანერგვის პროცესი მიმოიხილეს. გარდა ამისა, კონფერენციის მონაწილე მასწავლებლებმა სასწავლო პროექტების 15 საუკეთესო საკონკურსო პორტფოლიოს პრეზენტაცია წარმოადგინეს.
კონკურსი „სასწავლო პროექტის საუკეთესო პორტფოლიო 2015“ ინოვაციური განათლების ფონდისა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრის მიერ ერთობლივად გამოცხადდა. კონკურსში მონაწილეობა შეეძლოთ იმ მასწავლებლებს, რომლებმაც 2013-2015 წლებში ინტელის ძირითადი ტრენინგკურსი “პროექტებით სწავლება და ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების ინტეგრირებაგაიარეს.
გამარჯვებული მასწავლებლები საგნობრივი ჯგუფის მიხედვით, სასწავლო პროექტის გეგმის შეფასების კრიტერიუმების შესაბამისად გამოვლინდნენ. პორტფოლიოების შეფასებისას ასევე გათვალისწინებული იყო პორტფოლიოების სისრულე და პროექტის განხორციელების ამსახველი მასალები.
გამარჯვებულებს ცენტრისა და ფონდისგან სერტიფიკატები და ფასიანი საჩუქრები გადაეცათ. პირველ ადგილზე გასულ 8 მასწავლებელს გადაეცათ პლანშეტები, მეორე ადგილზე გასულ 8 კონკურსანტს გადაეცათ 100-ლარიანი სასაჩუქრე ვაუჩერები, დანარჩენი კონკურსანტები ფლეშ-ბარათებით დასაჩუქრდნენ. კონფერენციის მომხსენებელი მასწავლებლები მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემის ფარგლებში 1 კრედიტს მიიღებენ.

“Intel” Educational Programs Summative Conference held at the National Center for Teacher Professional Development
News ArchiveDecember 18, 2015
Intel” Educational Programs Summative Conference was held at the National Center for Teacher Professional Development. The Intel basic course- “Teaching via Projects” and its implementation tools in Georgia were covered at the conference. The conference participant teachers also presented 15 best portfolios.
The contest “Best Educational Project Portfolio -2015”  was jointly announced by the Innovative Education Fund and the National Center for Teacher Professional Development. The teachers who had attended Intel basic course- “Teaching via learning and integration of Information-Communicative Technologies” were eligible for conference participation.
The winner teachers had been revealed according to the Educational Projects plan evaluation criteria.  The portfolio difficulty level as well as projects realization materials had been taken into account during the portfolio evaluation.
The winners had been granted with certificates and gifts. The 8 teachers who took  the first place were granted  with planshets , the teachers taking the 2-nd place-100 GEL  present vouchers, the rest of the contestants had been awarded with flesh-drives. The participants will get 1 point within the  “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme”.