მასწავლებლის სახლში პროფესიული დარგის ფასილიტატორების შეხვედრა გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროფესიული განათლების მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სახელმწიფო პროგრამას ფარგლებში დარგის ფასილიტატორების შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას პროფესიული სასწავლებლების მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების პროგრამის მენეჯერი ნინო ელბაქიძე უძღვებოდა.
შეხვედრაზე დეტალურად განიხილეს საწარმოში ჩატარებული ტრენინგების განხორციელების საკითხები. პროგრამის მენეჯერის ინფორაციით, მიმდინარე წლის ივლისიდან ნოემბრის ჩათვლით საჯარო პროფესიული განათლების მასწავლებელთა ტრენინგები საწარმოებში, თანამედროვე ტექნოლოგიებში, 28 დასანერგი მოდულური პროფესიული პროგრამის მიმართულებით ჩატარდა, ტრენინგი 205-მა მასწავლებელმა გაიარა.
ტრენინგები საწარმოებში 2015 წლის ბოლომდე გაგრძელდება. საწარმოში ტრენინგების მიზანია მასწავლებელთა პროფესიული ცოდნა და უნარები პასუხობდეს პროფესიული სტანდარტითა და მოდულური სწავლებით გათვალისწინებულ მიზნებს.

Facilitators meeting at the Teacher House
Facilitators meeting was held at the Teacher House within the Vocational Teacher Professional Development state program. The meeting was led by the TPDC Vocational Teacher Professional Development program manager-Nino Elbakidze.
The trainings at plants were discussed in a detailed manner at the meeting. According to the program manager, the trainings at plants for Vocational Teachers were held in 28 modular, vocational directions since July to November, attended by 205 teachers.
The trainings in plants will last until the end of 2015. The trainings aim at advancing teachers’ knowledge and skills to the requirements of Vocational Standards and modular teaching goals.