შეხვედრა აღმოსავლეთ საქართველოს საგანმანათლებლო რესურსცენტრებთან
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში აღმოსავლეთ საქართველოს საგანმანათლებლო რესურსცენტრებთან შეხვედრა გაიმართა, რომელიც მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემის ფარგლებში მიმდინარე გამოწვევებს ეხებოდა. შეხვედრას ცენტრის ექსპერტ-კონსულტანტი მანანა რატიანი, უწყვეტი პროფესიული განვითარების სამსახურის უფროსი ეკატერინე შარაშენიშე და  უწყვეტი პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის პროგრამის მენეჯერი ირინა სამსონია უძღვებოდნენ.
ცენტრის მხრიდან რესურსცენტრის წარმომადგენლებმა მიიღეს ინფორმაცია მიდინარე და დაგეგმილ ღონისძიებებზე, ხოლო რესურსცენტრებმა თავის მხრივ ცენტრს მიაწოდა ინფორმაცია იმ საჭიროებებისა და პრობლემებზე რაც სქემის პილოტირების ეტაპზე გამოვლინდა. აღნიშნულ შეხვედრებს მუდმივი ხასიათი ექნება, რაც სქემის ეფექტურად განხორციელების საშუალებას მოგვცემს.
ასევე დაგეგმილია სკოლებში ამუშავდეს სქემის კონსულტირების მექანიზმი, რომელსაც ცენტრის ტრენერ-კონსულტანტები განახორციელებენ, ხოლო თუ რა ფორმატი ექნება კონსულტირებას, როგორ მოხდება სკოლების ტერიტორიული განაწილება, ამაში რესურსცენტრის ხელმძღვანელები გაგვიწევენ დახმარებას.
ანალოგიური შეხვედრა ხვალ 11 დეკემბერს დასავლეთი საქართველოს საგანმანათლებლო რესურსცენტრის წარმომადგენლებთან გაიმართება.

Meeting with Eastern Georgia Resource Centers
A meeting was held with the Western Georgia Resource Centers (ERC) at the Kutaisi Public School N3. The meeting concerned the challenges within the Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” and were attended by the TPDC Continuous Professional Development program Coordinator-Irina Samsonia, Expert Consultant-Manana Ratiani and Head of the Continuous Professional Development-Eketerine Sharashenidze.
ERC-s retrieved information on current and planned activities presented by TPDC, whereas on the other hand they also provided TPDC with the existing challenges and needs occurred at the “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” implementation pilot stage. Meetings of similar formats will be held regularly and will result in successful professional development scheme implementation.
Introduction of consultation mechanism within the “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” at schools is envisioned. The consultations will be directed by the TPDC trainer-consultants. TPDC will collaborate closely with ERC Heads to define the consultation format and school territorial distribution.