საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების კონფერენციის ფარგლებში მასწავლებლები დაჯილდოვდნენ
საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების კონფერენციის ფარგლებში გალა-საღამო გაიმართა, რომელზეც კონფერენციის მონაწილეები დაჯილდოვდნენ. ფულადი ჯილდო გადაეცა 10 მომხსენებელს „ლიბერთი ბანკისგან“, მათ შორის კონფერენციაზე პირველ რეგისტრირებულ მასწავლებელს.
კომპანია „ესაბისა“ და „ინტელისგან“ პორტატული პერსონალური კომპიუტერი, პლანშეტები და ფოტოაპარატები მიიღეს საჩუქრად პოსტერების გამოფენის სამმა მონაწილე მასწავლებელმა.
კომპანია „მაიკროსოფტმა“ საჩუქრები გადასცა კონფერენციის ფარგლებში ჩატარებულ "Mix"-ის კონკურსში გამარჯვებულ ორ მასწავლებელს. გამარჯვებულები კომპანიებმა და შეფასების კომისიამ ერთობლივად გამოავლინეს.
საგანმანათლებლო ტექნოლოგიების კონფერენცია მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით უკვე მესამე დღეა მიმდინარეობს. მასში 250-ზე მეტი ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების სპეციალისტი, ექსპერტი და პედაგოგი მონაწილეობს.
კონფერენციის მიზანია სასწავლო პროცესში ინფორმაციულ-საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენების საუკეთესო პრაქტიკისა და გამოცდილების გაზიარება, ასევე სფეროში არსებული ინოვაციების შესახებ დაინტერესებული მხარეების ინფორმირება.

Teachers awarded within the Conference on Information and Communication Technologies
A gala evening was organized with the conference on Information and Communication Technologies, where the conference participants had been awarded. 10 conference presenters had awarded with monetary award from “Liberty Bank”, including the teacher who was first to register for the conference.
3 poster exhibits authors were awarded with PC-s, planshets and photo cameras by companies ‘Esabi” and “Intel”.
2 teachers winners of the “Mix” contest had been awarded by the company “Microsoft” . The winners had been revealed by companies and evaluation commissions.
More than 250 school teachers, ICT specialists and experts participate in the conference organized by TPDC.
The conference was attended by more than 250 school teachers, ICT specialists and experts. The conference aimed at sharing the best practical experiences of using ICT for educational purposes among the teachers, experts, university representatives and ICT organizations and updating the stakeholders on the innovations in the sphere.