ქართველმა მასწავლებლებმა პროგრამა eTwinning 10 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ კონფერენციაში მიიღეს მონაწილეობა
სიახლეების არქივი29 ოქტომბერი , 2015
ქალაქ ბრიუსელში პროგრამა eTwinning - ის 10 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი კონფერენცია გაიმართა. კონფერენციაში საქართველოდან პროგრამის კოორდინატორი და პროგრამაში რეგისტრირებული ორი მასწავლებელი ქეთევან კობახიძე და დიმიტრი პოპოვი მონაწილეობდა.
კონფერენციის მონაწილეებმა გასულ წლებში განხორციელებული აქტივობები შეაჯამეს, ერთმანეთს გეგმები და საუკეთესო პრაქტიკა გაუზიარეს. ღონისძიების ფარგლებში მასწავლებლებისთვის სხვადასხვა ტიპის სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა, რომელიც პროგრამის მონაწილე მასწავლებლებს პორტალზე აქტიურად მუშაობასა და საინტერესო პროექტების განხორციელებაში დაეხმარება.
კონფერენციაში ევროპის სხვადასხვა ქვეყნის 500-მდე მასწავლებელი მონაწილეობდა. eTwinning-ის საიუბილეო ღონისძიებას ევროსაბჭოსა და ბელგიის განათლების სამინისტროს წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ.
პროგრამა eTwinning ევროპისა და მისი მეზობელი ქვეყნების სკოლების თანამშრომლობის ხელშეწყობის მიზნით შექმნილი საგანმანათლებლო ქსელია, რომლის ფარგლებში მასწავლებლები ერთმანეთს უკავშირდებიან, თანამშრომლობენ, ერთობლივ სასწავლო პროექტებს ახორციელებენ და გამოცდილებას უზიარებენ. პროგრამა თავის საქმიანობას აზორციელებს ონლაინ-პლატფორმის საშუალებით, რომელის ქმნის სამუშაო სივრცეს პროგრამის მონაწილე მასწავლებლებისთვის და მათ მრავალფეროვან ინსტრუმენტებს სთავაზობს საკუთარი ამოცანების განხორციელებისათვის.

Georgian Teachers Participate in the Conference dedicated to the 10-th Anniversary of eTwinning Program
News ArchiveOctober 29, 2015
Conference dedicated to the 10-th Anniversary of eTwinning was held in Brussels. eTwinning program coordinator and two teachers registered in the program- Ketevan Kobakhidze and Dimiri Popov participated in the conference.
The program participants summed up the activities of previous years and shared best practices among each other. Various workshops have been held for teachers assisting the program participant teachers in fulfilling portal related tasks and carrying out interesting projects.
Around 500 teachers from all over Europe participated in the conference. The anniversary was attended by European Council and representatives of the Belgian Ministry of Education.
eTwinning program is an educational network developed for the collaborative purposes between European schools and schools in the neighboring countries. Teachers keep in touch, collaborate, carry out mutual educational programs and share experiences.
All the program related activities are realized by means of online-platform, offering various effective tools to teachers in achieving their aims.