დღეს მასწავლებლის საერთაშორისო დღეა
5 ოქტომბერს მასწავლებელთა საერთაშორისო დღე აღინიშნება. ამ დღესთან დაკავშირებით საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა საზეიმო მიღება გამართა. ღონისძიებაში მონაწილე 100-ზე მეტ პედაგოგს საქართველოს პრემიერ მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, საქართველოს განათლებისა და მეციერების მინისტრი თამარ სანიკიძე და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი მიესალმნენ და წარმატებები უსურვეს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ საიკიძემ სამ დამსახურებულ მასწავლებელს სამკერდე ნიშანი „ამაგდარი“ გადასცა. სამინისტროს ჯილდო განათლების სფეროში მოღვაწე ადამიანებს მომავალი თაობის აღზრდაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის გადაეცემათ. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა მინისტრთან ერთად დააჯილდოვა ცენტრის მიზნობრივი პროგრამების მონაწილე მასწავლებლები და დამსახურებული, ასაკოვანი პედაგოგები. აღნიშნულ 12 მასწავლებელს ცენტრის სახელით მადლობის სიგელები და საჩუქრები გადაეცათ. „ლიბერთი ბანკის“ მიერ დაჯილდოვდა ასევე რვა მასწავლებელი, რომლებიც სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებს ასწავლიან.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს გენერალური დირექტორი მაგდა მაღრაძე, საკრებულოს თავმჯდომარე გიორგი ალიბეგაშვილი, არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები და სხვა მოწვეული სტუმრები.

News ArchiveOctober 05, 2015
National Center for Teacher Professional Development held a reception to celebrate the World Teachers’ Day on October 5. More than 100 teachers had been congratulated with the professional day celebration by the Prime-Minister of Georgia - Irakli Garibashvili, Georgian Education and Science Minister- Tamar Sanikidze and National Center for Teacher Professional Development Director- Giorgi Machabeli.
Georgian Education and Science Minister- Tamar Sanikidze granted 3 teachers with appreciation badges. The Ministry of Education and Science award is granted to teachers for their distinguished contributions in bringing up the future generations. TPDC Director- Giorgi Machabeli awarded program participant and appreciated elderly teachers. 12 teachers have been awarded with appreciation deeds and gifts. 8 teachers of special need students have been awarded by “Liberty Bank”. The event was attended by the CEO of the Millennium Challenge Account- Georgia– Magda Maghradze, City Assembly Chairman-Giorgi Alibegashvili, NGO representatives and other invited guests.