მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემა აზერბაიჯანულ, რუსულ და სომხურ ენებზე ითარგმნა
სიახლეების არქივი28 მაისი , 2015
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა ეროვნული უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებული რეგიონების ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების მასწავლებლების პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის მხარდამჭერის“ პროგრამის ფარგლებში მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემა აზერბაიჯანულ, რუსულ და სომხურ ენებზე თარგმნა.
სქემა აზერბაიჯანულ, რუსულ და სომხურ ენებზე ითარგმნა „ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს“ (USAID) მიერ დაფინანსებული პროექტის - „ეროვნული ინტეგრაციის გაძლიერება საქართველოში“ - დახმარებით, რომელსაც „საქართველოს გაეროს ასოციაცია“ ახორციელებს.
„მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემა“ 2015 წლის სექტემბრიდან ამოქმედდება. მასში ჩართვის ვალდებულება ეკისრება საქართველოს ყველა საჯარო სკოლის მასწავლებელს, მათ შორის, ეროვნული უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებული რეგიონების ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების 7500 პედაგოგს.
აზერბაიჯანულ, რუსულ და სომხურ ენებზე თარგმნილი დოკუმენტი დაეხმარება ეროვნული უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებული რეგიონების მასწავლებლებს, ჰქონდეთ სრულყოფილი ინფორმაცია სქემის შესახებ, რათა წარმატებით შეძლონ ამ სქემით გათვალისწინებული საქმიანობების განხორციელება.
სქემის დოკუმენტის სრული ვერსია აზერბაიჯანულ, რუსულ და სომხურ ენებზე შეგიძლიათ იხილოთ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ოფიციალურ ვებგვერდზე www.tpdc.ge.

“Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” has been translated into Azerbaijani, Russian and Armenian
News ArchiveMay 28, 2015
National Center for Teacher Professional Development has translated “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” into Azerbaijani, Russian and Armenian within the “Densely Populated Ethnic Minority Regions’ School Professional Development and Career Advancement “ Program.
The scheme was translated with the support of USAID funded “Advancing Georgian Integration” project implemented by the United Nations Association of Georgia (UNAG).
“Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” will be enacted from September, 2015. Scheme involvement is obligatory for all the Georgian public school teachers, as well 7500 teachers in the densely populated ethnic minority regions.
Thus availability of the document in Azerbaijani, Russian and Armenian languages will provide the teachers with thorough information about the scheme and will assist them in successful implementation of activities within the scheme requirements.
The document is available in Azerbaijani, Russian and Armenian languages at TPDC official web-site: www.tpdc.ge