ახალ სქემასა და მასწავლებელთა შეფასების ელექტრონულ სისტემაზე პრეზენტაციას ამჯერად, საგანმანათლებლო რესურსცენტრების ხელმძღვანელები და საჯარო სკოლის დირექტორები გაეცნენ. შეხვედრას მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი და ცენტრის უწყვეტი პროფესიული განვითარების სამსახურის თანამშრომლები უძღვებოდნენ.
შეხვედრის მონაწილეებმა სრული ინფორმაცია მიიღეს, როგორც მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემასთან დაკავშირებით, ასევე მასწავლებელთა შეფასების ელექტრონულ სისტემაზე. სწორედ, დაინტერესებული აუდიტორიის დეტალური ინფორმირება და დასმულ კითხვებზე პასუხი წარმოადგენს ანალოგიური შეხვედრების მიზანს.
შეხვედრაზე მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის „სასკოლო ქსელები“ პრეზენტაციაც გაიმართა, რომლის მიზანი საგანმანათლებლო რესურსცენტრებისთვის პროგრამით გათვალისწინებული სამომავლო საქმიანობის, ქსელში ჩართული სკოლების წარმომადგენლებთან დაგეგმილი შეხვედრისა და სასკოლო ქსელების საგრანტო კონკურსის შესახებ ინფორმაციის მიწოდება იყო.

News ArchiveMarch 31, 2015
Presentation on New Teacher Professional Development Scheme and teacher e-evaluation system were attended by the ERC heads and public school principals. The presentation was held by Giorgi Machabeli- Director, National Center for Teacher Professional Development and staff of TPDC Continuous Professional Development Department.
The meeting participants got thorough information on teacher pre-service, professional development and career advancement scheme and teacher e-evaluation related issues. Meetings of similar format have in mind keeping the attendants completely updated and answering the upcoming questions.
The presentation also included TPDC program “Teacher Network” segment that aimed at providing ERC-s with information on program future plans, network school meetings and school network grant contest.