რეზო ჩხეიძის საღამო მასწავლებლის სახლში
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში პროგრამის „ვასწავლოთ ქართული, როგორც მეორე ენა“ ფარგლებში რეჟისორ რეზო ჩხეიძის 88 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი სასკოლო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენციაში მონაწილეობას იღებნდნენ პროგრამაში ჩართული სამცხე-ჯავახეთის და ქვემო ქართლის რეგიონების არაქართულენოვანი სკოლების (კარტიკამი, ხანდო, ვაჩიანი, დილისკა, ვარევანი, ზაკვა, ყულარი, კირიხლო, სოფ. ბოლნისი) ტრენერ-მასწავლებლები და მოსწავლეები.
ეთნიკურად აზერბაიჯანელმა და სომეხმა მოსწავლეებმა პროგრამის „ვასწავლოთ ქართული, როგორც მეორე ენა“ მასწავლებლების დახმარებით მოამზადეს მოხსენებები რეჟისორის ცხოვრებასა და შემოქმედებაზე და წარმოადგინეს ნაწყვეტები კინოფილმებიდან.

Rezo Chkheidze Evening in Teacher House
A school conference dedicated to the 88-th anniversary of film director RezoChkheidze was organized by the “Teach Georgian as a Second Language “ program at the Teacher House.
Trainer-teachers and students from non-Georgian schools (Kartimaki, Khando, Vachani, Diliska,Varevani, Zakva, Kulari, Kirikhilo, vill. Bolnisi) of SamtskheJavakheti and Kartli regions engaged in the “Teach Georgian as a Second Language “ program participated in the conference.
Azeri and Armenian students, with the assistance of teachers engaged in “Teach Georgian as a Second Language “ program prepared presentations on film director’s life and work and presented extracts from his movies.