სამუშაო შეხვედრა საჯარო სკოლების საქმისმწარმოებლებთან
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინიციატივით გაიმართა სამუშაო შეხვედრა საჯარო სკოლების საქმისმწარმოებლებთან, რომელსაც ორმოცდაათამდე საქმისმწარმოებელი და განათლების მართვის პროგრამის ტრენერები ესწრებოდნენ.
სამუშაო შეხვედრაზე განხილული იქნა სკოლის საქმისმწაროებლებისათვის აქტუალური საკითხები, მათ წინაშე მდგარი პრობლემები და საჭიროებები, ასევე შეხვედრაზე ჩამოყალიბდა ახალი თემატიკები ტრენინგ მოდულების შესამუშავებლად.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრმა „განათლების მართვის“ პროგრამის ფარგლებში ჩაატარა სამუშაო შეხვედრები დირექტორებისა და ბიბლიოთეკარებისათვის.

Working Meeting Held with School Clerks
By the initiative of the national Center for Teachers’ Professional Development a working meeting was held with school clerks attended by about 50 clerks and education management program trainers.
Actual issues for school clerks, existing problems and needs were discussed during the meeting. New thematic for training modules were also formed.
The National Center for Teachers’ Professional Development held working meetings for school principles and librarians in the scope of “Education Management” program.