"მასწავლებელთა მომზადების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული ზრდის" კონცეფციის პროექტის განხილვა
სიახლეების არქივი01 აგვისტო , 2014
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში "მასწავლებელთა მომზადების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული ზრდის" კონცეფციის პროექტის მორიგი განხილვა მოეწყო.
განხილვას ცენტრის თანამშრომლები, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, პრაქტიკოსი მასწავლებლები და დირექტორები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე კონცეფციაში შემავალი ის საკითები განიხილეს, რომლებიც ეხება მასწავლებლის პროფესიულ განვითარებაზე დაფუძნებულ შეფასებას, სკოლების მონაწილეობას აღნიშნულ პროცესში, ასევე უნივერსიტეტების, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და პროფესიული ასოციაციების როლის გაზრდას მასწავლებელთა კომპეტენციების ამაღლების მასწავლებელთა და საგნობრივ კათედრათა მომზადების საკითხებს.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი სხვადასხვა ორგანიზაციებთან და ჯგუფებთან კონცეფციის პროექტს მომავალშიც განიხილავს.

News ArchiveAugust 01, 2014
The National Center for Teachers’ Professional Development conducted a meeting where the participants discussed “Teachers’ training, professional development and career growth concept”.
The discussion was attended by the Center staff, representatives of NGOs, acting teachers and principals.
During the meeting the issues related to teachers’ evaluation based on professional development, school involvement in the above mentioned process, as well the growth of the role of universities, NGOs and vocational associations were discussed.
It’s worth noting, that The National Center for Teachers’ Professional Development will continue the meetings and discussions concerning the concept with various organizations and groups in future.