წიგნების პრეზენტაცია მასწავლებლის სახლში
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მასწავლებლებს 12 ახალ პუბლიკაცია და 32 სასწავლო-მეთოდურ ფილმი წარუდგინა. პედაგოგებისთვის განკუთვნილი დამხმარე სახელმძღვანელოები 4 ძირითადი მიმართულებას აერთიანებს:
„განვითარებისა და სწავლის თეორიები“;
„განათლება დემოკრატიული მოქალაქეობისათვის და ადამიანის უფლებების სწავლება“;
„კითხვის ეფექტური მეთოდები“;
„გააგრძელე საქართველოს ისტორია“.
თითოეული მიმართუილება რამდენიმე წიგნსა და სასწავლო ფილმს შეიცავს.
დამხმარე სახელმძღვანელოების პრეზენტაცია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა გახსნეს. ღონისძიებას მასწავლებლები, წიგნების ავტორები, განათლების ექსპერტები, ტრენერები, არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და ფილმებზე მომუშავე ტექნიკური ჯგუფის წევრები ესწრებოდნენ.
პრეზენტაციაზე წარმოდგენილი ბეჭდვითი და ვიდეო მასალა პედაგოგებს მოსწავლეებში კითხვისა და წერის უნარების განვითარებაში დაეხმარება.

News ArchiveFebruary 02, 2014
National Center for Teacher Development introduced teachers with 12 new publications and 32 Training Methodology films. The manuals which are especially created for teachers cover 4 basic directions:
‘Education for Democratic Citizenship and Human Rights Education";
‘Effective methods of reading’;
‘Continue history of Georgia’.
Each direction includes several manuals and films.
Deputy Minister of Education and Science Lia Gigauri and the head of the National Center for Teacher development Gia Mamulashvili opened the event. The presentation was attended by teachers, book authors, education experts, trainers, NGO representatives and technical group members who worked on the films.
Materials introduced during the presentation will play a vital role in the development of reading and writing skills among pupils.