პედაგოგების კონფერენცია მასწავლებლის სახლში
მასწავლებლის სახლში საქართველოს მთავრობისა და ევროკომისიის ერთობლივი პროექტის „eTwinningPlus“-ის ფარგლებში პედაგოგების კონფერენცია გაიმართა. ღონისძიება მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა გახსნა.
კონფერენციას თბილისიდან და საქართველოს რეგიონებიდან მოწვეული 100-მდე პედაგოგი დაესწრო. მასწავლებლებმა მოხსენებები სხვადასხვა მნიშვნელოვან საკითზე წაიკითხეს, მათ შორის:
• საგანმანათლებლო პროექტების მართვა;
• მშობელთა ჩართულობა საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებაში;
• პროექტების შეფასება;
• ტექნოლოგიების გამოყენება სასწავლო პროცესში და სხვ.
პროექტი „eTwinningPlus“-ის ფარგლებში მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნების პედაგოგები და ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების სხვა წარმომადგენლები საერთო პორტალის მეშვეობით ქმნიან ერთობლივ საგანმანათლებლო პროექტებს და უზიარებენ ერთმანეთს გამოცდილებას.
ამ ეტაპზე „eTwinningPlus“-ის ფარგლებში პორტალზე საქართველოს მასშტაბით 560 პედაგოგია დარეგისტრირებული. პროექტი ასევე ითვალისწინებს პედაგოგების ტრენინგებს და საზღვარგარეთ სტაჟირებას.

Teachers' Conference at Teacher's House
Teacher’s House hosted teachers’ joint conference of the Government of Georgia and Euro Commission in the scope of the project „eTwinningPlus”. The event was opened by the head of the Teachers’ Professional Development Center Gia Mamulashvili.
The conference was attended by about 100 teachers from Tbilisi as well as other regions of Georgia. Teachers delivered presentations on several important issues as follow:
• Educational Project management
• Parents involvement in the educational project implementation;
• Project evaluation;
• Usage of technologies in the teaching process, etc.
It’s worth noting, that „eTwinningPlus“project gives teachers of the world opportunity develop educational projects using one common portal.
For the time being 560 teachers from Georgia are registered on the above mentioned portal. The project also envisages teachers’ trainings and probations abroad.