ათი ქართველი მოსწავლე ერთი წლით დიდ ბრიტანეთში გაემგზავრება
დიდი ბრიტანეთის სკოლის დირექტორთა ასოციაციის HMC (Headmasters’ and Headmistresses’ Conference) პროექტების ჯგუფმა 2012 წლის ოქტომბერ-დეკემბერში საქართველოში პირველი შესარჩევი კონკურსი ჩაატარა. კონკურსში გამარჯვებული ათი მოსწავლე და ერთი პედაგოგი, ბრიტანულ სკოლაში ერთწლიანი კურსის გასავლელად, 2013 წლის მაისში დიდ ბრიტანეთში გაემგზავრებიან. გამარჯვებულ კანდიდატებს შესაბამისი სერტიფიკატები დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსმა ლევან ქებურიამ მასწავლებლის სახლში გადასცა.
HMC Projects არის წამყვანი დამოუკიდებელი საქველმოქმედო ორგანიზაცია გაერთიანებულ სამეფოში, რომლის მთავარი მიზანია, საშუალება მისცეს მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებიდან, ისწავლონ, ასწავლონ და დაამყარონ კონტაქტები თავიანთ ბრიტანელ თანატოლებთან და კოლეგებთან,  მნიშვნელოვნად გაიუმჯობესონ ინგლისური ენის ცოდნის დონე და აიმაღლონ კვალიფიკაცია. ამ დროისთვის, უკვე 1200-ზე მეტმა კანდიდატმა მიიღო 100%-იანი სტიპენდია ბრიტანულ სკოლებში ერთწლიანი კურსის გასავლელად.
2012 წელს, HMC პროექტების ჯგუფმა თანამშრომლობის ხელშეკრულება კომპანია “Unique Learning”- თან გააფორმა, რომელიც ამ ორგანიზაციის ერთადერთი წარმომადგენელია საქართველოში და მისი სახელით აწყობს გაცნობით შეხვედრებს და ორგანიზებას უწევს პროექტის განხორციელებას.
კომპანია “Unique Learning” არ მონაწილეობს სტიპენდიანტების შერჩევის პროცესში. გამარჯვებულ კანდიდატებს ტესტირების, გასაუბრების და მათი აკადემიური მოსწრების საფუძველზე, HMC -ის წარმომადგენლები არჩევენ.

Ten Georgian Students to Leave for the UK for a Year
Project group of HMC (Headmasters’ and Headmistresses’ Conference) held the first selection contest. 10 winner pupils and one teacher will travel to the UK in May, 2013 to pass one-year course in a British school. Today, Head of Administration of the Ministry of Education and Science Levan Keburia awarded the candidates with Certificates.
HMC Projects represents a charity organization in the UK. The main goal of the organization is to give opportunity to pupils and teachers from Central and Eastern Europe to study, teach and establish contacts with their peers and colleagues, improve language competence and qualification. More than 1200 candidates have received 100% scholarships for one-year course in British schools.
In 2012, HMC Projects Group signed an agreement of cooperation with “Unique Learning”. This company is the only representative of HMC in Georgia. “Unique Learning” organizes meetings and runs the project on behalf of HMC.
Company “Unique Learning” does not participate in the selection process of candidates for scholarships. They are selected by HMC representatives based on testing, interview and academic performance.