ახალი სასწავლო ვებ -გვერდის პრეზენტაცია
საქართველოს ფრანგულმა ინსტიტუტმა მასწავლებლის სახლში ახალი ვებ-გვერდის, www.visaubrotfrangulad.ge პრეზენტაცია გამართა. ვებ-გვერდი ფრანგილი ენის შესასწავლად მარტივი, გასართობი და ეფექტური საშუალებაა. პრეზენტაციაში მონაწილეობა მიიღეს  საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტის დირექტორმა ბ-ნ ჟილ კარასომ და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა.
www.visaubrotfrangulad.ge 10-12 წლის ქართველ ბავშვებს სთავაზობს თემატურ სასწავლო მოდულებს, რომლებიც შედგება ვიდეოების, დიალოგების, თამაშების, ინტერაქტიული და ჩამოსატვირთი სავარჯიშოებისგან. თითოეული მათგანის საშუალებით შესაძლებელია ფრანგული ენის შესწავლა როგორც სახლში დამოუკიდებლად, ასევე სკოლაში. აუდიო-ვიზუალური მასალის დახმარებით ბავშვები გაეცნობიან ფრანგულ კულტურასა და ცივილიზაციას.
ვებ-გვერდით სარგებლობა თავისუფლად შეუძლიათ დამწყებებსაც.  შინაარსის უკეთ აღქმისა და ბავშვების ცნობისმოყვარეობის გასაღვივებლად, ყველა განმარტება და კომენტარი ქართულ ენაზეა.
საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტი, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრთან თანამშრომლობით,  www.visaubrotfrangulad.ge-ს გამოყენებასთან დაკავშირებით პედაგოგებისთვის ტრენინგების ჩატარებას გეგმავს.
www.visaubrotfrangulad.ge ეს არის პოლონეთში განხორციელებული სასწავლო პროექტის ანალოგი, რომელსაც დიდი წარმატება ხვდა წილად ბავშვებსა და მასწავლებლებს შორის. ვიდეორგოლების და პედაგოგიური შინაარსის ადაპტირებაში მონაწილეობა მიიღეს ქ. თბილისის 23-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა და მათი ფრანგული ენის პედაგოგმა მაკა ნადარეიშვილმა, რომელიც ამავდროულად მასწავლებლის სახლის ტრენერია.

Presentation of a new web-site
French Institute held a presentation of a new educational web-site www.visaubrotfrangulad.ge - a simple, fun and effective way to discover and study French. Mr. Gilles Carasso attended the presentation as well as the director of French Institute and the head of the Teacher’s Professional Development center Gia Mamulashvili.
www.visaubrotfrangulad.ge offers Georgian children of 10-12 topical learning modules, which include videos, dialogues, games, interactive and downloadable exersices. It’s worth noting, that these exersices enable children to study language at home, as well as independently and at school. With the help of audio-visual materials children will get familiar with French culture and civilization.
The web-site is suitable for the starter learners of the langauge. In order to make the site easier to understand and provoke children’s curiosity, all the explanaitions and definitions are in Georgian.
French Institute in Georgia in collaboration with the Teachers’ Professional Develpment Center plans to conduct teacher trainings about the use of the site at schools.
www.visaubrotfrangulad.ge is an analogue of the project implemented in Poland. It was a great success among teachers and children. 23rd public school students and their teacher Maka Nadareishvili adopted the video and pedagogical material of the site. It’s worth noting, that Maka nadareishvili is the trainer of the Teacher’s House.